Gaziantep Lisesi Bölge Şampiyonu

Gaziantep’te düzenlenen liseler arası genç erkekler futbol turnuvası sonucunda Gaziantep şampiyonu olan Gaziantep Lisesi, bölgede yapılan turnuvada da şampiyonluğu göğüsleyerek, Türkiye genelinde yapılacak yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.
Şanlıurfa’da düzenlenen liseler arası futbol turnuvasında Gaziantep’i temsil eden Gaziantep Lisesi, oynadığı futbolla turnuvaya damgasını vurdu. İlk maçında İskenderun Demir Çelik Lisesini H. İbrahim Karaman’ın golüyle 1-0 geçen Gaziantep Lisesi, ikinci turda Konya Karatay Lisesini Müslüm Talşik’in golüyle 1-0’la yenerek bir üst tura çıkmayı garantiledi. Gaziantep Lisesi, Diyarbakır Spor Lisesini ise kaptan Mehmet Fidan ve Müslüm Talşik’in iki golüyle geçerek şampiyonluk ipini göğüsledi.
Gaziantep Lisesi bahçesinde düzenlenen şampiyonluk kutlamalarında büyük coşku yaşanırken, kutlamalara; Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Tunç, Gaziantep Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Dr. Samet Bayrak, dernek üyeleri, idareci, öğretmen, futbol takımı ve tüm öğrenciler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tunç, başarının tesadüf olmadığını, beden eğitimi öğretmeni Abdulhamit Türkaslan ve öğrencilerinin kararlı çalışması ile bu başarıyı yakaladıklarını belirtti. Gaziantep Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Bayrak ise, Gaziantep Lisesi’nin tarihinin başarılarla dolu olduğunu, bu sebeple Gaziantep Liseli olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Düzenlenen ödül töreninden sonra Şube Müdürü Ahmet Tunç, Mezunlar Derneği üyeleri, öğretmenler, oyuncular ve öğrenciler halaylar eşliğinde başarıyı kutladı.
Öte yandan, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin’i de ziyaret eden öğrenciler, Serin tarafından ödüllendirildi. Öğrencileri makamında kabul eden Ekrem Serin, Gaziantep Lisesi’nin başarısının, bütün Gaziantep’in başarısı olduğunu kaydetti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here