Ayvalık Belediyesi’nden 2 Bin Gül

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’ne bağlı Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 10 bin adet farklı türlere ait çiçek ve bodur ağaçların ardından süren çalışmalar kapsamında 2 bin adet gül fidesinin dikimine başlandı.
Ayvalık Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılan hummalı çalışmalar sonucunda birbirinden renkli çiçeklerin ekilmeye başlandığı alanların ilçede müthiş bir görselliği beraberinde getirdiği dikkatlerden kaçmıyor. Yılbaşı öncesinde başlatılan çalışmalar kapsamında, Ayvalık marinadan başlayan çiçeklendirme çalışmalarının ilçe genelindeki dinlenme parkları, refüjler ve kavşaklarda sürdüğü gözlenirken, lale, şebboy, nergis hercai menekşelerin ekildiği alanlara şimdide 2 bin adet 5 çeşit gül fidesi dikilerek refüj ve parklardaki rengarenk görselliğin daha da güzelleştirilmesi hedefleniyor.
Ayvalık genelinde park, bahçe ve yollardaki refüjlere 2 bin adet gül dikimiyle birlikte toplam 50 bin adet rengârenk çiçeğin ekildiği öğrenilirken, yapılan çalışmaların Ayvalık’ın doğal güzelliklerine daha da güzellik katmaya başladığı belirtiliyor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here