Ağrı Milli Eğitim Müdürü Başak Projeleri Değerlendirdi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, yürütülen projeler kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirdi.
Makamında gazetecilere projelerle ilgili açıklamalarda bulunan Fatih Başak, ‘Fatih’ projesi kapsamında il genelinde 29 okulda toplam 649 etkileşimli tahtası kurulduğunu ve bununla ilgili öğretmenlere eğitimler verildiğini söyledi. Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi ve Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımına başlanacağını belirten Başak,” ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi, Belediye Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile protokol imzalanmış olup, bu kapsamda; okullarımızın peyzaj çalışmaları tamamlanmış yazın ilk günleriyle birlikte bahçe düzenlemeleri yapılacaktır. Ayrıca ‘Z’ kütüphanelerin kurulması için sivil toplum örgütleriyle iletişime geçilerek gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Okuma yazma kursları, halı dokuma kursları, müzik alanında çeşitli kurslar, spor etkinlikleri ve kurslar, el sanatları ve dikiş nakış kursları açılmıştır” dedi.
Başak, ”’TÜBİTAK’ projesi kapsamında ortaöğretim okulların 2011-2012 eğitim öğretim yılında 5 proje başvurusu olup, 3 projemiz elemeleri geçerek bölge elemelerine katıldı. Bir projemiz bölge elemelerinde 2. oldu. Bu yıl üst düzeyde katılım için çalışmalarımız devam etmektedir. ‘Bu Benim Eserim’ projesi 2011-2012 eğitim öğretim yılında toplam 35 proje başvurusu olup, bu projelerin 10 tanesi bölge elemelerine katılmaya hak kazanmıştır. Bölge elemlerinde 2 projemiz, alanlarında Türkiye finallerine katılmış ve Türkiye ikincisi ödüllerini almıştır. Bu yıl da çalışmalarımız büyük özveri ile sürdürülmüş ve rekor düzeyde başvuru olması beklenmektedir” diye konuştu.
SODES kapsamında merkezde 3 proje olmak üzere toplamda 18 projemiz yürütüldüğünü ifade eden Başak, “‘Yarın Sizdeyiz’, ‘Değerler Eğitimi’, ‘Ayda Bir Nefes’, ‘SBS ve YGS de Başarıya Adım Adım’, ‘Masallarla Büyüyoruz’, ‘Kendimi Gerçekleştiriyorum’ ve ‘Her Anne Bir Okul’ yerel projelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here