Birlikten güç doğar!


İskenderunspor’un ‘dayanışma’ yemeğinde, takıma ‘hep birlikte sahip çıkacağız’ mesajı verildi. İskenderunspor için düzenlenen dayanışma gecesinde, davetliler unutulmaz bir gece yaşadı. Anıl Life Otel’de gerçekleştirilen destek yemeğine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, AK Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar, İskenderunspor yönetim kurulu üyeleri ili çok sayıda iş adamı katıldı.
Düzenlenen yemekte İskenderunspor’a maddi destek sağlanması konusunda tüm katılımcıların hem fikir oldukları ve İskenderunspor’un hak ettiği yerde olması gerektiğinin altı çizildi.

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR
Gecede açılış konuşmasını yapan İskenderunspor Komisyon Başkanı Nuri Üysen, “İskenderunspor için düzenlenen destek yemeğine hepiniz hoş geldiniz. Buraya katılmanız gerçekten bizlere güç vermiştir. Ben her zaman şunu söylerim, birlik ve beraberlikten güç doğar. Bizler de bölgemizin tüm çıkarları için birlik ve beraberlik içerisinde olmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Biliyorsunuz ki, Hatay’da dört profesyonel takımımız var. Bu da Hatay olarak spor anlamında ne kadar güçlü olduğumuzu göstermektedir. Bizler tüm takımlarımızın başarılı olmasını canı gönülden istiyoruz. İskenderunspor’un bulunduğu durumu herkes iyi biliyor. Şu anda yönetim olarak elimizden gelenden fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda kentimizin önemli isimlerinin desteklerine de ihtiyacımız var. Bu takımı gerekli yerlere getirmek için kent insanının, birlik içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bölge insanı olarak herkes kendi bölgesindeki takımlara gerekli destekleri sağlarsa tüm takımlarımızın ciddi anlamda sorunu azalır ve gençlerimizin spor yapmasını sağlamış oluruz” dedi.

KIRGINLIĞI AŞMALIYIZ
İskenderunspor 1967 Kulübü yönetiminin hazır bulunduğu toplantıda, halka hizmet yapılırken, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su’yun bürokratik engellerin aşılması konusunda katkılarına, teşekkür eden İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Birlikte halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan hizmet yapılırken diğer yandan sosyal olarakta adil davranmak, barışı ve huzuru sağlamak önemlidir. Biz bunu gerçekleştiriyoruz. Şu anda Ortadoğu’da yakın komşularımızda yaşanan sıkıntılı dönemlerde barışı ve huzuru sürekli hale getirmek, kardeşlik duygusunu pekiştirmek ve adaleti sağlamak çok önemlidir” diye konuştu. İskenderunspor 1967 Kulübü’nün sorunlarına değinen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderunspor 1967 Kulübü’ndeki bir zaafiyetten dolayı İskenderunlu hemşehrilerimizde bir kırgınlık var. İskenderunlular diyor ki ‘Hatayspor’a İskenderunlu işadamları yardım etti, İskenderunspor’a yardım edilmiyor.’ Bu yardımlar ve destek sayesinde Hatayspor bir mesafe aldı. Sayın Bakanımızdan ve işadamlarımızdan İskenderunspor 1967 Kulübü’ne bir katkı bekleniyor” ifadesini kullandı.

HEMŞEHRİLİK RUHUNU DİRİLTMELİYİZ
Spor birleştirici yönü olan aynı zamanda sosyal bir etkinlik olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Spor hiçbir ayrım gözetmeden insanları bir araya getirir. Futbol, en fazla popüler olan spor dalıdır. İskenderun’da öteden beri futbol sevgisi vardır. İskenderunluları İskenderunspor 1967 Kulübü’nün etrafında hemşehrilik ruhuyla birleştirmek gerekir. İskenderunspor 1967 Kulübü’nü düzlüğe çıkartmak için katkıları bekliyoruz” şeklinde konuştu.

İSKENDERUNSPOR HAKETTİĞİ YERE GELECEK
İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise konuşmasında, “Geceye Katılan herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’de ve dünyada sporun önemi tanıtım ve birleştiricilik açısından çok önemliydi. Bu konuda İskenderunspor’un bulunduğu yer açısından bazı maddi sorunların giderilmesi gerekiyor. Bu konuda Sayın Valimizin, Bakanımızın, Belediye Başkanımızın ve İş adamlarımızın vereceği maddi destekle, İskenderunspor’u hak ettiği yere getireceğimize inanıcım tamdır” açıklamasını yaptı.

BİRLİK OLMALIYIZ
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise “Bölge olarak çok şanslı bir yeriz. Gerçekten şu anda Hatay’ın her noktasında hizmet sürüyor. İskenderun’a da ciddi çalışmalarımız halen devam ediyor. Uzun yıllardır kentimizin ismini Türkiye’de tanıtan İskenderunspor’un da maddi sıkıntısı nedeniyle zor günler yaşanıyor. Bu konuda birlik içerisinde olarak Sayın Bakanımızın ve valimizin destekleriyle de bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. İş adamlarımızın oluşacak komisyona maddi destek sağlayacağını düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

TESİS VE ALTYAPI GEREK!
Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ise yaptığı açıklamada, “İskenderun kabuğuna sığmayan bir kent. İşadamlarımızın katkıları olağanüstü.. Spor alanlarıyla kendini kabullendirmiş bir kenttir. Bu konuda İskenderunspor’a iş adamlarının katkı sunacağına inanıyorum” diye konuştu. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise açıklamasında, “Bugün burada olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Üzerimizdeki tüm yorgunluğu sizler sayesinde attığımı söyleyebirilim.
Bugün burada olmamızın nedeni çok açık. İskenderunspor 1967 Kulübü için bir aradayız. İskenderunspor 1967 Kulübü’nün hak ettiği noktalara gelmesi için gerek tesisleşme, gerek altyapı, gerekse mevcut takımın daha iyi noktaya gelmesinde neler yapabiliriz, neler yapmalıyız bunları konuşacağız. Hatay her yönüyle ciddi gelişen bir ilimiz. Bu konuda herkesin birlik içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bizler de gerekli tüm destekleri yapmaya çalışıyoruz. Hatay’da dört profesyonel takımımız var. Bu takımların daha iyi yerlere gelmesi için de herkes birlik içerisinde gerekli destekleri sağlaması lazım. İskenderunspor’un şuanda bulunduğu yer, büyük bir takımın temsilcisine yakışmıyor. Bu konudan bizler de gerekli tüm destekleri vermek suretiyle, takımın daha iyi yerlere gelmesi için iş dünyasıyla birlikte hareket edeceğiz.”

KOMİSYON DESTEK İSTEYECEK
Bakan Ergin konuşmasının devamında, “İskenedrunspor’un hak ettiği yere geleceğine inanıyorum. Bu konuda ne gerikiyorsa yapacağımızı söylemek istiyorum ve buradan İskenderun’lu iş adamlarına çok açık bir çağrıda bulunuyorum. İskenderunspor’a herkesin maddi destek vermesini rica ediyorum. Futbol artık Dünya çapında önemli bir sektör haline gelmiştir” şeklinde konuştu.
Bakan Ergin’in yaptığı konuşmasının ardından ise gecenin sürpriz bir ismi sahne aldı. İskenderunspor’un destek yemeğine Ünlü Şair Ahmet Selçuk İlkan da katılarak, bir birinden güzel eserlerini ve şiirlerini burada seslendirdi.
Gecede ayrıca, tüm iş adamlarının da ziyaret edilerek, oluşturulacak bir komisyona mülki amirlerin ve yerel yöneticilerin destek vererek, belirlenen tüm firmalar yerlerinde ziyaret edilerek İskenederunspor’a maddi destek sağlanması kararlaştırıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here