“Tuzağa düşmeyin”


İskenderun Polisi, 29 Aralık Cuma günü Saat 14.00’de İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Zafer Dershanesi öğrencilerine uyuşturucu, sigara, alkol ve terör konularında konferans verdi.
Konferansa; İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, Zafer Dershanesi’nde eğitim gören altıncı, yedinci ve sekizinci sınıf öğrencilerinden oluşan iki yüz öğrenci, öğretmenleri ve Zafer Dershanesi idarecileri ile İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı KOM Grup Amirliği ve Terörle Mücadele Büro Amirliği görevlileri katıldı.
Konferansta, KOM görevlileri, sigara ve içkinin zararları konusunda konferansa katılanları bilgilendirdi. Sigara ve içki sağlığa/insan yaşamına olumsuz tesirleri tüm açıklığıyla slaytlar eşliğinde anlatıldı. Soru soran öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.
Terörle Mücadele Büro Amirliği görevlileri tarafından terör örgütlerinin öğrencileri ne tür vaatlerle kandırıp örgüte kazandırdıkları, dışlanmış çocuklar ile anne baba sevgisi bulamayan gençleri nasıl kandırıp birer kin makinesi haline getirildikleri anlatıldı. Slayt ve video eşliğinde desteklenen konferans, öğrenciler üzerinde duygulu ve heyecanlı anılar bıraktı. Özellikle “Gerçek süper kahraman nasıl olurmuş” ve “Baba sevgisi” konulu iki video öğrenciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here