“İskenderunspor tesislerini birlikte yapalım”


Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret etti. Makamda gerçekleşen ziyarette, Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba’ya, uzun yıllar Bankasya ve Süper Lig takımlarını çalıştıran Teknik Direktör Yücel İldiz, Türkiye Futbol Adamları Derneği Hatay Şube Başkanı Ömer Baysal, İskenderunspor 1967 Kulübü Yöneticisi Nuri Üysen eşlik etti. Ziyarette, Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Samet Aybaba, İskenderun Belediyesi’nce eski Bit Pazarı yerinde yapılan ve peyzaj ve bitkilendirme çalışması süren kafeterya ve meydan düzenlemesini çok beğendiğini belirterek, halka yönelik çalışmadan dolayı kutladı. Teknik Direktör Samet Aybaba,ayrıca İskenderun Belediyesi’nce yapılarak hizmete giren Rauf Denktaş Spor Kompleksini de gördüğünü ve çok beğendiğini söyledi.
İskenderunspor 1967 Kulübü yöneticisi Nuri Üysen, Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba ve Teknik Direktör Yücel İldiz’in, İskenderunspor 1967 Kulübü’ne destek ve katkı vermek üzere geldiklerini ifade etti.
Ziyarette konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, “Eski Bit Pazarının yerinde park yapmışsınız. Kim, nasıl apartman yapacaklar diye düşünüyordum. Siz halka yönelik bir yer yaptınız. Çok güzel bir yer olmuş. Sizi kutlarım” dedi.
Eski Bit Pazarı yerinde ne yapılması gerektiği konusunda çeşitli fikirler dile getirildiğini anımsatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, yapı yoğunluğu ve eski bir alışveriş bölgesi olan şehir merkezinde halkın dinlenebileceği ve çay, kahve içebileceği alan yapmanın daha doğru bulunduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Halkın alışveriş yaparken, nefes alabileceği bir yer oldu. Çarşı İskenderun’un eski, geleneksel alışveriş merkezi olduğundan bizim için çok önemlidir. Bu meydan düzenlemesi büyük alışveriş merkezine alternatif oluşturacak ve böylelikle hem halkımıza, hem esnafımıza yararlı olacak. Çarşı esnafından alışveriş yapan halkımız, burada çay, kahve içebilecek ve dinlenebilecek. Böyle birkaç yer daha araştırıyoruz, aynı şekilde bir düzenleme yapacağız” diye konuştu.
İskenderun’un deniz kenti olduğuna dikkat çekerek, Teknik Direktör Samet Aybaba’nın da çocukluğunun İskenderun’da geçtiğini anımsatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderun deniz kültüründen uzaklaştı. İskele yapmaya başladık. İskele halkımızı denizle yakınlaştıracak. Servet gıda karşısında otoparkımız var. Burayı çok katlı otoparka dönüştüreceğiz. Hem o bölgenin otopark sorununu çözeceğiz, hem de giriş katını balıkhane yapacağız. Projelendiriyoruz. Hem halkımız daha rahat balık bulabilecek, balık yiyebilecek, hem de balıkçı esnafımız daha rahat satış yapacak. Yapacağımız balıkhaneden hem halkımız hem balıkçı esnafımız yararlanacak.” diye konuştu.
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, İskenderunspor 1967 Kulübü’nün en büyük sorununun tesis olduğunu ifade etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here