“Hasedi nefreti atalım, yerlere sevgi tohumları ekelim”

0
196
fuat cezaevi2
fuat cezaevi2

“Hasedi nefreti atalım, yerlere sevgi tohumları ekelim”
Şair/Sanatçı Fuat İnan, İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlülere yönelik düzenlediği konserde, birlik mesajı verdi. Konserde sunulan birbirinden güzel şarkı ve şiirlere izleyiciler de katılarak müzik ziyafetinin bir parçası oldular.
Konsere, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin Dönmezer, Ceza İnfaz Kurumları İskenderun İzleme Kurulu Başkan ve Üyeleri, Ceza ve İnfaz Kurumu personeli ile yaklaşık yüz adet hükümlü ve tutuklular katıldı.
Şiir ve şarkı dinletilerinden oluşan konserede Fuat İnan, “Bir tek sizi sevdim gerisi yalan” ve “Kader kurbanı demek, kadere kurban olmak demek değildir” gibi kısa ve özlü mesajlarıyla dinleyicilerinin ilgilerini üzerinde toplamayı başardı. Yeni çıkardığı şarkısı “Ne geç kalmışız ne de erken. Tam vaktidir yaşamanın. Hasedi nefreti atalım, yerlere sevgi tohumları ekelim her yere. Ülkece yetmiş milyon verelim el ele, birlikte olmanın tam zamanı” sözlerinden oluşan “Tam zamanı” adlı şarkısını ilk defa bu konserinde okuyan Fuat İnan, birliğin ülkemizin heryerine hakim olmasını diledi.
Cezaevinin kapalı bölümünde verilen konser, açık bölümünde ve koğuşlarda bulunan mahkumlarca da canlı olarak izlendi. Konser sonunda mahkumlara son çıkan şiir kitabından iki yüz adet hediye eden Fuat İnan, bu konserin sponsorluğunu üstlenen hayırsever işadamı Nuri Üysen’e ve cezaevinde dağıtılan kitapların sponsorluğunu üstlenen işadamı Müfit Tennioğlu’na da teşekkürlerini sundu. Cezaevi yönetimince de Fuat İnan’a plaket verildi ve bu tür konserlerin devamını beklediklerini belirtip, teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 2 =