“Birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışıyoruz”

0
109
nihat matkap 1
nihat matkap 1

“Birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışıyoruz”
CHP Genel Başkan Yardımcı Nihat Matkap, partilerinin tarihinde hiç olmadığı kadar uyumlu, birlik ve beraberlik içerisinde çalıştığını kaydetti.
Matkap, CHP İskenderun İlçe Teşkilatı’nda düzenlediği “Son siyasi gelişmeler” adlı toplantıda yaptığı konuşmada, parti olarak yerel seçimlere önem verdiklerini ve buna en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi. Ülkenin iyi idare edilemediğini savunan Matkap, şunları söyledi: “CHP, tarihinde olmadığı kadar uyumlu, birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyor. Bu anlamda merkez yönetim kurulunda aday tespit yöntemlerine başladık. Genel özü itibariyle belediye başkanlarımızın tespitinde ağırlık olarak yetkiyi onu seçecek insanlara bırakacağız. Genel merkez olarak geçmişte bu atamalarda, belirlemelerde yetkiler yüzde 100 kullanılmış ise belki artık bu yetkiler, belirlemeler yüzde 10’a yüzde 15’e düşecektir. Ama her yerin kendine özel ayrıntısı olacaktır. Bu konuda titiz bir çalışma yürütülecektir.”
Büyükşehir Yasası’nın kimseye sorulmadan, görüş alınmadan çıkarıldığını belirten Matkap, “AKP’nin gemisi su almaya başlamıştır. Tüm bu yanlışlıkları Türkiye’de herkes artık görmektedir” dedi. Hükümetin halka birçok noktada yalan söylediğini iddia eden Matkap, Türkiye’de şuan bir çatışma ortamının yaşandığını söyledi.
Ak Parti’nin Türkiye’de demokratikleşme adı altında halka karşı oyunlar oynadığını öne süren Matkap, “Yargı sistemindeki değişikliklerle yargıyı ele geçirmeye çalıştılar. Dindar nesil tartışmalarıyla milleti birbirine düşürmeye çalıştılar. 4+4+4 ile eğitim sistemini değiştirdiler. 19 Mayıs törenlerindeki kutlama programlarını yaptırmak istemediler. Yerel seçimleri öne almak istediler. Kimseye sormadan Büyükşehir Yasası’nı çıkarttılar. İdam, dokunulmazlık tartışmaları ve devlet başkanlığı gibi suni tartışmalarla gündem değiştirip milleti oyaladılar” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + 8 =