İmar revizyon plana hayata geçirilmeyerek kimlere rant sağlanıyor?

0
139
mhp
mhp

İmar revizyon plana hayata geçirilmeyerek kimlere rant sağlanıyor?
Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, seçim meydanlarında adaletsizliği ortadan kaldıracağını ve haksızlıklara göz yummayacağını söyleyen İskenderun Belediyesi’nin söz verilen hiçbir şeyi yerine getirmediğini açıkladı.
MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, parti binasında belediye meclis üyeleri ile birlikte basının karşısına geçti. İskenderun Belediyesi’ni hedef alan Başkan Gül, belediye yönetiminin söz veripte yapamadıklarını tek tek deşifre etti. İskenderun belediye yönetiminin geride bırakmış olduğu 4 yıl içerisinde hayata geçiremediği konulara değinin Başkan Gül, “CHP’de diğer partiler gibi 2009 yerel seçimlerinde İskenderun’un çehresini değiştireceğini, İskenderun’da bugüne kadar yapılamayan birçok hizmeti yapacağını, İskenderun Belediye idaresinin yapmış olduğu haksızlıkları, yapmış olduğu olumsuzlukları, yapmış oldukları adaletsizliği ortadan kaldıracağını vaat ederek, halkımızdan oy istemiş ve 2009 Mart yerel seçimlerinde İskenderun Belediyesinde hak sahibi olmuştur. İşte bu süreden sonra kendisinden beklenen hizmetleri yerine getiremeyen İskenderun Belediyesi, bizlerin ve belediye meclis üyelerimizin uyarlamalarına rağmen kendisinden beklediğimiz hizmetleri bir türlü yerine getirememiştir. İşte bu sebepten dolayı biriken sorunlar, üst üste gelen ve yerine getirilemeyen hizmetler, İskenderun halkını maalesef sıkıntıya düşürmüştür.
Tüm partilerin seçim bildirgesinde söylediği gibi İskenderun’un kanayan yarası olan feyezan kanalındaki pisliği ve yaymış olduğu kokuyu engelleyerek, burayı güzel bir görünüme, çağdaş bir kente yakışır bir düzenlemeye kavuşturacağımızın sözünü vermiştik. Geriye dönüp baktığımız zaman 3,5 yıllık görev süresi içerisinde geçmiş belediyelerin yapmış olduğu gibi mevcut idarede bunun sözünü yerine getirememiş ve feyezan kanalı kentimizin kanayan yarası olmaya devam etmiştir.
Ülkemizin ve bölgemizin gerçeklerinden biri olan depremle ilgili olarak da şehrimizde bulunan tüm binaların depreme dayanıklılık testlerinin yapılmasını söylememize rağmen ve bize katıldığımız bir meclis toplantısında üniversite ile ortaklaşa bir proje hazırlanıyor denmesine rağmen herhangi bir girişim olmadığını görüyoruz. Ben şimdi İskenderun halkına soruyorum? Mutlaka başımıza kötü bir olay geldikten sonra mı bu tedbirler alınacak?
Hepinizin malumu kentimizde yeni bir su şebekesi yapılmaktadır. Bu gerçekten çok önemli bir ihtiyaçtır. Ama şehrimizin su şebekesinin iflas atığını hepimiz bilmekteyiz. Fakat bu yapılan çalışmalar esnasında anlaşılan firma ile 500 metre su şebekesi kazıldıktan sonra bu kazılan yerin borusu döşenip üzerinin kapatılıp asfaltlanacağı anlaşmasına varılmıştı. Fakat yapılan çalışmalardan sonra açılan yolların uzun süreli kapatılmadığını görüyoruz.
3,5 yıl önce 1/25.000’lik imar revizyon planının yapılması ve hayata geçirilmesi noktasında adımlar atılmıştı. Fakat geldiğimiz noktada çevre belediyelerinin hemen hemen tamamında imar planı uygulamaya konulmuşken İskenderun’da hala faaliyete geçmemekte ve her gün bir ileri tarihe atılmaktadır. Bu imar revizyon planı hayata geçirilmeyerek kimlere rant sağlanmıştır? Bunu merak etmekteyiz.
Gecekondularla ilgili hem geçmiş belediyeler hem de mevcut belediye bu konuyu istismar etmiş ve orda yaşayan insanların daha iyi koşullarda yaşayacaklarının sözü verilmişti. Fakat geriye dönüp baktığımızda ne dört yıllık CHP idaresindeki İskenderun Belediyesi, ne de ondan önceki belediyeler bu bölgelere hizmet etmemiş, oralara gerekli yatırımları yapmamıştır. Trafik düzenlemelerinde de birçok aksaklıkları birlikte yaşamaktayız. Trafik yükü şehri gerçekten sıkıntıya düşürmektedir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 − one =