TÜRKONFED, SURİYE İLE İLGİLİ EKONOMİK SONUÇLARI ELE ALACAK

TÜRKONFED, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’in katılımıyla, Suriye ile ilgili Hatay’daki ekonomik sonuçları ele alacağı bir toplantı düzenliyor. Açıklama şöyle:
“Ülkemizin yakın coğrafyasında yaşanan sıcak olaylar, en uzun sınırı paylaştığımız komşumuz Suriye’nin içinde bulunduğu durum, güvenliğimiz ile birlikte ülke ekonomisini de ciddi şekilde etkiliyor. Söz konusu gelişmelerin sebep olduğu sosyal ve ekonomik sonuçlar, özellikle Hatay ve yakın bölgelerdeki iş adamlarının çalışma alan ve imkanlarını gittikçe zorlaştırıyor.
Bu kapsamda, hem bölgesel hem de makro düzeyde bir durum tespiti yapmak ve bununla birlikte kamuoyu oluşturarak çözüm önerilerini ortaya koymak üzere 2 Kasım 2012 tarihinde saat 14.00’te Anemon Otel’de, Hatay’da bölge iş dünyası temsilcileri ve TÜRKONFED üyelerinin katılımıyla bir toplantı düzenleyeceğiz. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’in katılımıyla gerçekleştireceğimiz toplantıda ayrıca, HataySİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Gül, DASİFED Kurucu Başkanı Recep Atakaş, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça birer konuşma yapacak.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here