“Kendi ilacımızı, enerjimizi üretmeliyiz”

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) düzenlenen aysonu toplantısına katıldı.
Toplantıya, Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, İl Başkanı Servet Mullaoğlu, İlçe Başkanı Süleyman Uyar, belde belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Türkiye’nin bugün çok önemli hayati bir dönemeçten geçtiğini belirterek, dünyada 1.5 milyar müslümanı barındıran ülkeler içerisinde sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve demokratik olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bunun da emperyalist ülkelerin işine gelmediğini ifade etti. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Çünkü bugün komşu müslüman ülkelerde bulunan petrol ve doğalgaz gibi yer altı zenginlikleri, dünya ekonomisine hakim Amerika, Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkelerin ilgisini çekmektedir. Bu müslüman ülkelerin demokratikleşmesi, ulusal zenginliklerine sahip çıkması onların işine gelmez” diye konuştu.
Türkiye’nin en büyük sorununun enerji sorunu olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, kullandığımız enerjinin tamamına yakınının dışarıdan ithal edildiğine dikkat çekti. Toplumun fakir ve başka ülkelerin kölesi olmamasının tek yolunun kendi ilacını, araç, endüstri aletlerini, kendi enerjisini kendisinin üretmesinden ve eğitimli olmasından geçtiğinin altını çizen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Ancak bu şekilde bağımsızlığınızı kazanabilirsiniz. CHP’nin söylemi de zaten bu. Kendi ilacımızı, enerjimizi kendimiz üreteceğiz, dışarıya bağımlı olmayacağız” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here