Sosyal barış zedelenirse onu tamir etmemiz zordur

“Sosyal barış zedelenirse onu tamir etmemiz zordur”

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Ziyarete Destici’nin yanı sıra BBP Genel Başkan Yardımcıları Kaptan Kartal, Hasan Hüseyin Bozok, BBP Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli, Merkez İlçe Başkanı Reşit Arıcıoğulları ile yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş konuk heyete hoş geldiniz diyerek Antakya Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden bahsetti. Savaş, Hatay’ın yüzyıllardır barış ve kardeşlik üreten ve insanlarının sıkı sıkı birbirine gönülden bağlı olduğunu vurgulayarak,”Siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurumlarımız, belediye başkanlarımız, muhtarlarımız hep birlikte birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz. Bu önemli mirası gelecek nesillere taşımak için seferber olmuş durumdayız. provokasyonlara, senaryolara izin vermeyiz” dedi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise ziyarette yaptığı açıklamada; “Hatay farklı bir konuma sahip. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı kültürleri bünyesinde barındıran bir zenginliğe sahip. Hatay’ın en önemli özelliklerinden biri de 17.Türk Devleti olmasıdır. Ekonomik olarak da Türkiye ekonomisine büyük katkısı olan bir ilimizdir. Fakat Hatay Türkiye gündemine maalesef farklı bir gündemle gelmeye başladı. Burada ekonomik anlamda kayıplar, zararlar yaşanmış olabilir. Sanayicilerimizin, işadamlarımızın, esnafımızın bu kayıplarına çözümler bulunması gerekiyor. Sosyal barış zedelenirse onu tamir etmemiz zordur. Hatay’da toplumu germek için mitingler, sanal alemde olumsuz paylaşımlar yapılıyor. Burada yaşayan vatandaşlarımız büyük bir sağduyuya sahip. Dışlama anlayışı yerine kardeşliği ön plana çıkartıyor” dedi.
Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, konuk Büyük Birlik Partisi (B’BP) Genel Başkanı Mustafa Destici ‘ye üzerinde ezan,çan ve hazan simgelerinin yer aldığı tablo hediye etti.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here