Bir Soytarı İstifa Etmişse Ne Olacak?

Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç, istifasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılışa gelmemesinin sorumlusu olarak Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz’ı göstermiş ve partisinden istifa etmişti. Demokrat İskenderun Gazetesi’nin haberine göre, Malik Kılıç’ın istifası ile ilgili olarak görüşlerine başvuran gazete, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, telefonda verdiği yanıtta “Bir soytarı istifa etmiş ise ne olacak?” yanıtını verdiğini ileri sürdü. Akgöl’ün bu söylemi tepkilere maruz kaldı.

2 Yorumlar

 1. Malik KILIÇ örnek bir kişilik ve dürüst bir siyasetçidir.Soytarı diyen kişilik ise CHP nin, reyhanlı daki 3000 oyla Antakya Samandağ gibi bölge oylarıyla mecburen seçtirdiği sağ parti kökenli bir faşisttir.

 2. TEKZİP
  Sayın
  Sorumlu Yazı İşleri Müdürüne
  Demokrat İskenderun Gazetesi
  Cumhuriyet Meydanı Meydan İşhanı,
  K:5 D:3
  İskenderun/Hatay

  Gazetenizin İnternet sayfasında 26 Eylül 2012 tarihi itibariyle yayınlanan “Bir soytarı istifa etmiş ise ne olacak?” başlıklı haberde yer alan hususlara ilişkin olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

  Anılan haberde, Malik KILIÇ’ın istifası ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz CHP Hatay Milletvekili Hasan AKGÖL, telefonda bize verdiği yanıtta “Bir soytarı istifa etmiş ise ne olacak?” dedi şeklinde tarafımdan yapılan bir açıklama izlenimi verilerek yapılan haberle kamuoyu yanlış yönlendirmektedir.

  Refik ERYILMAZ, Mevlüt DUDU ve şahsım 25 Eylül 2012 günü Yeşilpınar Belediye Başkanımız Sayın Malik KILIÇ’ın partimizden istifasıyla ilgili Ek: 1’de yer alan ortak bir basın açıklaması yaparak kamuoyunu bu konuda bilgilendirmiş bulunmaktayız. Bu konu hakkında her hangi bir demecim olmadığı gibi, Sayın Kılıç değerli bir partili sevdiğim bir belediye başkanımızdır. Kendisine yönelik böyle hakaret hamiz bir ifade kullanmam söz konusu dahi olmamıştır. Yapılan haber yorumlarla Cumhuriyet Halk Partisi ve şahsım yıpratılmaya çalışılmaktadır. Belediye başkanımızın istifası beni, milletvekili arkadaşlarımı ve partililerimizi ziyadesiyle üzmüştür. Durumu soğukkanlı bir şekilde tekrar gözden geçirip partimiz çatısı altında siyasete devam etmesini temenni etmekteyiz.

  Kamuoyuna tamamen yanlış yansıtılan söz konusu bilgilerin yukarıdaki açıklamalar çerçevesinde düzeltilmesini, ayrıca bu açıklamanın 5817 Sayılı Basın Kanunu’nun 14 üncü maddesine istinaden aynı internet sitesinde yayımlanmasını kanuni haklarımız saklı kalmak kaydıyla ihtar ederim. 27.09.2012

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here