“Dudu manşet milletvekilliği yapıyor”

BASK BAŞKANI METİN YILMAZ MİLLETVEKİLİ MEVLÜT DUDU’YA ATEŞ PÜSKÜRDÜ:

Hatay Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Başkanı Metin Yılmaz, geçtiğimiz günlerde yerel basında çıkan CHP milletvekili Mevlüt Dudu’nun ‘ambulansla Suriye sınırında silah taşınıyor’ açıklamasını sert bir dille eleştirdi.
Başkan Yılmaz açıklamasında şöyle konuştu:
“CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu sadece duyumlara dayandırdığı ve hiç bir somut olguya dayandırmadan yapmış olduğu açıklamalarda ambulanslarla Suriye sınırına mühimmat götürüldüğünü beyan etmiştir. Tek amacı insanlık için hizmet olan ve sadece insan sağlığını düşünen, icra etmekte oldukları sağlık hizmeti ile başkaca bir amacı ve beklentisi olmayan sağlık personellerinin hem de bir milletvekili tarafından böyle çirkin bir şekilde acımasız, insafsız, amacını aşan, tamamen siyasi bir yaklaşım ile iftiraya uğratılması kabul edilebilir bir durum değildir. Çok zor şartlar altında çalışan ve üstelik de son zamanlarda Suriye’deki iç karışıklıktan dolayı işleri daha da zorlaşan sağlık personelleri insan üstü bir çabayla hizmet vermeye çalışırken böyle bir iftira yoluyla çirkin bir saldırıya maruz kalmaları tüm sağlık camiasını derinden yaralamıştır. Bu milletin vekili ve sorumluluk makamında olan Sn.Dudu’ya bu açıklama yakışmadığı gibi, binlerce sağlık çalışanını da haksız töhmet altında bırakan bu talihsiz açıklamayı kabul etmemiz mümkün değil. 7/24 mesai prensibi ve özveri ile çalışan sağlık çalışanları, milletvekili Dudu’nun bu açıklamasından sonra oldukça rencide olmuşlardır. Başta Hatay CHP örgütünün ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu talihsiz ve bir o kadar da çirkin iddiaları yalanlamalarını bekliyoruz.”

5 Yorumlar

  1. Herkes istediğine inanabilir ama Sağlık Bakanlığı ambulanslarında mühimmat falan taşınmıyor… Savaşın kendisi çirkinken biz sağlık çalışanların bu çirkinliğe bulaştırılması çok daha acı veriyor… Bizler hayat veririz, cephede dahi ambulanslarla mühimmat taşınmazken kim ne hakla bizi böyle kendi savaşımız olmayan bir savaşa ortak etme hakkını buluyor kendinde? Yaklaşımım siyasi değil ne yazık ki beni yaralayan oy verdiğim partinin vekilidir!

  2. Bu metin yılmaz kim kardeşim (bağımsız kamu görevlileri sendikası başkanı)ne sendikası başkanı olursa olsun ona konuşma yetkisini kim verdi.bu kişiler yüzünden hatay bu halde;milletvekili elbette konuşacak o hatayın vekili heralde, bizler seçtik sayın dudu’yu ;sen kimsin metin yılmaz , sendika başkanıymış . milletvekili konuşuyorsa bir bildiği vardır heralde otur dinle saygılı ol lütfen .Sayın medya yetkilileri bu tür beyanları haber manşeti yapmayalım lütfen, insanların sinirleri bozuluyor.

  3. Geçen hafta Reyhanlı-Bükülmez köyü yakınlarında bir ambulans yolda seyrederken önüne aniden bir motor çıkıyor ,ambulans kurtaramıyor motora çarpıp şarampole yuvarlanıyor ,buraya kadar olan bir trafik kazası fakat bundan sonrası önemli çünkü
    yuvarlanan ambulanstan dışarıya silah ve cephaneler saçılıyor ve bu olayın görgü şahitleri çok lakin medyada yok hemen örtbas ediliyor ,Suriye deki selefi teröristlere ambulansların cephane taşıdığı ve gelirken yaralıları getirdiği hep biliniyor fakat siyasi çevrelerden hiç ses çıkmıyor ayrıca Bükülmez köyü okulunun karargah haline geldiği teröristlerin ulu orta cirit attığı da biliniyor .Türkiye dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacak çoğu kimsenin haberi yok.Suriye’nin öz evlatlarının kanına girenler dünyada bu kanı nasıl temizleyecek ayrıca asıl mahkeme-i kübra da ne yapacaklar.

  4. Mevlüt Yilmaz O Ambulanslarla Mühimmat tasiniyor.. Bütün dünyanin istihbarat teskilatlarinin Hatayda yuvalandigi bir dönemde yapilan bu gizli mühimmat tasima islerini senin bilmemen cok normal cünki istihbaratcilar bu mühimmati tasirken sana soracak degiller… Sayin dudunun bu aciklamalari gercekcidir sadece duyuma dayanmamaktadir somut veriler vardir.. Sayin Dudunun aciklamalarini destekliyor senin aciklamalarini yadirgiyoruz….

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here