İskenderun Belediyesi Ak Partili Olacak !

“Mazlumun elinden tutuyoruz”

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat tarafından verilen ve AK Parti İskenderun ilçe teşkilatı tarafından partilere yönelik düzenlenen iftar yemeğinde, “İskenderun Belediyesi’ni alacağız” vurgusu hakimdi.
AK Parti İskenderun Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat güzel bir ev sahipliği örneği gösterdi. Fırat’ın katkılarıyla ilçe teşkilatı tarafından verilen iftar yemeğinde konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Hakkari şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum, bu mübarek günde terörü bir kez daha lanetliyorum er yada geç terörün kökünü kazıyacağız” dedi.

YOĞUN KATILIM
Adalet ve Kalkınma Partisi İskenderun ilçe teşkilatı tarafından partilere iftar verildi. AK Parti İskenderun ilçe Başkanı Uğur Feriz ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemeğe, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar ve Mehmet Öntürk, AK Parti Hatay il Başkanı İsmail Kimyeci, 22. Dönem milletvekilleri Mehmet Soydan, İsmail Soylu, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, belde belediye ve ilçe başkanları, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, ihracat direktörü Şerif Tosyalı, Atakaş Şirketler Grubu yönetim kurulu Başkanı Recep Atakaş, Mustafa Baştuğ, iş adamları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve partililer katıldılar.

İSKENDERUN BELEDİYESİ AK PARTİLİ OLACAK
Kuran’ı Kerim okunması ve iftar duası ile başlayan iftar davetinde konuşan AK Parti İskenderun ilçe Başkanı Uğur Feriz İskenderun’da hedeflerinin şu an CHP’nin elinde olan İskenderun belediyesini almak olduğunu belirterek 2014 yılında yapılacak seçimlerde bu amaçlarına ulaşmak için çalıştıklarını söyledi. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise Türkiye’nin ve İskenderun’un AK Parti döneminde hayal bile edilemeyecek hizmetlere kavuştuğunu belirterek bu hizmetlerin devamı için Türk Milleti ile el ele gönül gönüle çalıştıklarını belirterek, İskenderun Belediyesini mutlaka AK Partili yapacaklarını söyledi.
İskenderun Belediyesi Ak Partili Olacak !
DESTEĞE HAZIRIM
AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ise Türkiye’de yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarın Türk milletine hizmet olarak yansıdığına dikkat çekerek İskenderun’un AK Partili bir belediye yapılması için İskenderun teşkilatının ciddi çalışmalar yaptığını ve kendisinin de buna destek olmak için elinden geleni yapacağını söyledi. AK Parti Hatay il Başkanı İsmail Kimyeci ise 2014 seçimlerinde sadece İskenderun’un değil Hatay’daki tüm belediyeleri AK Partili yapmak gerektiğini bu manada çalıştıklarını söyledi.

TÜRKİYE HEP YARDIMA KOŞTU
İftar davetinin son konuşmacısı ise Adalet Bakanı Sadullah Ergin oldu. Ergin 2002 Türkiye’si ile 2012 Türkiye’si arasında bir kıyaslama yaptı. Ergin bu manada İMF’ye olan borcun bitme noktasına geldiğini belirterek, “İstesek şimdi IMF’nin borcunu ödeyerek kapatabilecek durumdayız” dedi. Adalet Bakanı Sudalluh Ergin, Türkiye’nin bölgesinde ve Dünya’da güçlü bir devlet haline geldiğine vurgu yaparak, “Dünya’nın neresinde bir hadise var ise Türkiye oraya ulaşmak için elinden gelen gayreti gösterdi. Türkiye insani vazifelerini yerine getirmek için üzerine düşen görevleri yapmak için kaçmadı. Uzak doğuda deprem oldu. Endenozya’da Açev’de Türkiye Açev oldu, Pakistan’da Türkiye yardım kampanyalarıyla Pakistanlı kardeşlerine ulaştı. Haiti’de deprem oldu, Türkiye oraya ulaştı ve Haiti oldu, Somali’de yaşanan insanlık dramlarına seyirci kalmayarak oraya ulaştı ve Türkiye Somali oldu. Ortadoğu’da Filistinde eziyetler çektirilirken Türkiye Filistin oldu Gazze oldu oradaki kardeşlerini bağrına bastı. 2002 ile 2011 yılları arasında Suriye bir çok uluslar arası platformlardan dışlanmaya çalışıldığı dönemlerde Türkiye Halep oldu, Şam oldu, Laskiye oldu, İdlip oldu. Türkiye Suriye’nin nefes alması için yüksek düzeyde iş birliği yaptı. 2011 yılına kadar Suriye’ye müzahil olan Türkiye ne zamanki insanlığa karşı suç işlenmeye cinayetler işlenmeye başlandı, o zaman insanlıktan yana oldu. Orada acı çeken göz yaşı döken kardeşlerinin elinden tuttu. Türkiye; gerek Suriye’de gerek Endenozya’da gerek Pakistan’da Somali’de Filistin’de insanlığın ve inancının gereğini yaptı ve bundan geri durmadı ve başımızı önümüze düşürecek bir hata yapmadan yoluna devam etti. Türkiye büyük ülke. Bu millet, büyük millet olma noktasında önemli mesafeler aldı” dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay’da 10 binin üzerinde Suriye’li sığınmacının bulunduğunu ve bu manada Hatay’da dezenformatik çalışmaların olduğuna dikkat çekti. “Suriye’de yaşanan insanlık dramı akan göz yaşı ve kanlar bu mübarek ayda yüreğimizi dağlıyor” diyen Sadullah Ergin sözlerine şöyle devam etti: “Feryatlar karşı alaya yükseliyor bu durumda bize düşen mazlumun yanında olup mazlumun elinden tutmaktır.
Hatay’da on binin üzerinde sığınmacı var. Onlara gereken ev sahipliğini yapıyoruz. Ancak özellikle şu dönemde Hatay üzerinde dezenformatik bir takım çalışmalar seziyorum. O nedenle herkesi kendi bulunduğu noktada dikkatli olmaya davet ediyorum. Türkiye ve Hatay üzerine düşeni yaparken maalesef bu noktada sorumluluk bilincinden uzak davranışlar sergiliyorlar. Bizler var olan bir ateşin üzerine o ateşi söndürecek tarzda yaklaşmak zorundayız. Yangına körükle gitmek bize yakışmaz. Komşumuzdaki ateşi söndürmek için elimizden gelen katkıyı sunmak zorundayız. Bir an önce bu huzursuzluğu sona ermesi için katkı sağlamak zorundayız bu manada yetkililer etkililer herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. Suriye’deki yangının üzerine su ve toprak dökerek, yaralara merhem olmamız gerekiyor. Hatay coğrafyasında özel bir konumumuz var. Bu açıdan Hatay’ın huzurunu da sıkıntıya sokmak isteyenler çıkabilir dikkat, etmemiz gerekiyor”

AK PARTİ GÜÇLÜ YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDECEK
Adalet Bakanı Sadullah Ergin gelecek nesillere yaşanılabilir bir Türkiye bırakabilmemiz için siyasi ve ekonomik istikrarın sürmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Türkiye’de sürdürülebilir güçlü bir demokrasi bırakmak istiyorsan Ak Parti’nin güçlü yürüyüşüne devam etmesi lazım. Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrara devam etmesi lazım. Bugün bölgemizde ve Dünya’da birçok krizler yaşanıyor olmasına rağmen Türkiye güçlü bir şekilde geleceğe yürüyorsa ekonomisini güçlendirip insanlarının refah seviyesini yükseltebiliyorsa demokrasisini sürdürülebilir güçlü adımlar atabiliyor ise bu Türkiye’de 2002 yılında sağlanmış olan siyasi istikrarın ve buna bağlı olarak gelişen ekonomik istikrarın bir sonucudur. Bu manada İskenderun Belediyesi’ni AK Parti kervanına katmak düşüncesi çok güzel. Fakat istemek yetmez, bunun için çaba gösterilmeli, çalışılmalıdır” dedi.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, konuşmasının sonunda Hakkari’de şehit olan sekiz askere Allah’tan rahmet diledi. Ergin “bu mübarek ayda terörü bir kez daha lanetliyorum. Allah bu ülkede fesat çıkartmak isteyenlere fırsat vermesin. Terörü lanetliyorum. Bu illeti eninde, sonunda bitireceğiz” dedi.

Önceki İçerikAcılarınızı yüreğimizde hissediyoruz
Sonraki İçerikBu tezgahın içinde maalesef bir CHP milletvekili de var
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.