Fatih Projesi kamuoyuna tanıtıldı

Fatih Projesi kamuoyuna tanıtıldı, Vali Lekesiz:

‘BİLGİ TOPLUMU OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM’

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, teknolojinin imkanlarından eğitim alanında da en üst düzeyde yararlanmak amacıyla, ilimizde de pilot bölge uygulaması başlatılan Eğitimde FATİH (Fırsatları Arttırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi’ni kamuoyu ile paylaştı.
Fatih Projesi kamuoyuna tanıtıldı
Projenin uygulama okullarından biri olan Karlısu Anadolu Öğretmen Lisesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Vali Lekesiz, projenin önemine değindi. Lekesiz, ‘Bilişim dünyasında derslerin kara tahta üzerinde anlatma yöntemi ile işlenmesi ülkemizin koymuş olduğu hedefler açısından kabul edilebilir bir durum olamazdı. Bu bağlamda FATİH Projesi ile okullarımızın BT (bilişim, teknoloji) ekipmanları ile donatılması, hem öğrencilerimizin eğitim fırsatlarını artırma ve hem de halkımızın ‘bilgi toplumu’ olma çabası yolunda atılmış oldukça önemli bir adımdır’ dedi.
Gelinen nokta itibariyle, projenin yurt genelinde uygulanmaya başladığı zaman devrim niteliğinde olacağına da vurgu yapan Lekesiz, ‘Zira bilişim, teknoloji araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edecek şekilde etkin kullanımı; gerek günümüz için gerekse gelecek nesillerin ‘hayat boyu öğrenme’ yaklaşımı yoluyla kendilerini geliştirmeleri için büyük bir fırsat olacaktır. Bu anlamda FATİH Projesi’nin, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine, ilimizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sağlaması dileğiyle hayırlı olmasını dilerim.’diye konuştu. Toplantıda daha sonra ilimizde 3 okul 88 derslikte pilot uygulaması yapılan proje hakkında bilgi veren Eğitici Bilgisayar Öğretmeni Ali Şamlı, örnek ders anlatımı gerçekleştirdi.
Vali Lekesiz proje kapsamında etkileşimli tahta ve tablet bilgisayarlarla eğitim gören öğrencilerle birlikte ders dinledi. Programa Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve ilgili Şube Müdürü katıldı.

iskenderunhaber
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.