Benim adımla yardım isteyenleri bize bildirin

0
126

Vali Lekesiz’den dolandırıcılık uyarısı:

‘Benim adımla yardım isteyenleri bize bildirin’
Benim adımla yardım isteyenleri bize bildirin
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, son günlerde kendisi ve yardımcılarının adı verilerek bazı işadamlarından yardım istendiğini belirterek, “Benim veya yardımcılarımın ismini kullanıp yardım isteyenleri bize bildirin” dedi.
Yazılı açıklama yapan Vali Lekesiz, son günlerde kendisinin veya vali yardımcılarının adını kullanarak işadamlarından yardım talep edildiği yolunda duyumlar aldıklarını söyledi. Bu yönde Hatay Valiliği’ne çeşitli kanallardan bilgi geldiğini aktaran Lekesiz, “Bazı işadamlarının, vali veya vali yardımcılarımızın adı kullanılarak arandığı, hasta ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldığı söylenerek yardım talebinde bulunulduğu anlaşılmaktadır” dedi.
Vali Lekesiz, bu yönde talepte bulunanların amacının ‘dolandırıcılık’ olduğunu kaydetti. Vali Lekesiz, yazılı açıklamasında şunları söyledi:
“Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemeleri için, insanların manevi duygularını sömürerek kazanç elde etmeye çalışan bu tür kişilere kesinlikle yardımda bulunmamaları, böyle bir olayla karşılaşmaları durumunda zaman kaybetmeden Valiliğimize, İl Jandarma Komutanlığı’na veya Emniyet Müdürlüğü’ne bildirmeleri önem taşımaktadır. Vatandaşlarımızdan bu tarz taleplerde bulunulması halinde, bu gibi şahıslara itibar edilmemesi, söz konusu durumla karşılaşan vatandaşlarımızın valiliğimizi (0326) 214 62 12 -13 ve 14 numaralı telefondan arayarak konuyu teyit etmeleri, hem vatandaşlarımızın mağdur olmalarını engelleyecek, hem de suça karışan kötü niyetli kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + seven =