25 bin kişilik stadyum

Hedef “Bank Asya” Olmalı

Adalet Bakanı Ergin: -”Bugün Hatayspor’un 2. Lige çıkmasını kutluyoruz, ama bu başarı bize yetmez”
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ligin bitimine bir hafta kala Çanakkale Dardanelspor’u deplasmanda 1-0 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan eden Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Hatayspor’un teknik heyetini ve sporcuları kutlayarak, ”Bugün Hatayspor’un 2. Lige çıkmasını kutluyoruz, ama bu başarı bize yetmez” dedi.
Bakan Ergin, deplasmanda oynadığı maçın ardından kente gelen Hataysporlu futbolcular için Antakya Belediyesi önünde düzenlenen kutlama töreninde yaptığı konuşmada, uzun ve yorucu bir maratonun ardından bu yarışta başta kulüp başkanı olmak üzere teknik ekip ve alın terini sahaya yansıtan futbolcuları tebrik ettiğini, kutladığını söyledi.
Hatay’ın Türkiye’nin ilk 10 vilayeti arasında yer aldığını ifade eden Ergin, kentin vergide 8’inci sırada bulunduğunu, yatırımda ve ihracatta da iyi noktalarda olduğunu kaydetti.
Bugün, ikinci lige yükselen Hatayspor’un başarı öyküsünü kutladıklarını vurgulayan Ergin, ”Bu başarı öyküsünü kutlayalım ama yetmez. Seçim öncesinde, ‘Hatay’a büyük bir spor kompleksi ve olimpiyat köyü yapacağız’ demiştik. Bunun arsa problemleri vardı, onlar çözüldü. Bu çarşamba günü tapu işlemleri bitiyor. Tapu işlemleri bittikten sonra da arsalar Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne teslim edilecek ve TOKİ tarafından spor kompleksinin ihaleleri yapılacak” diye konuştu.

25 bin kişilik stadyum
25 bin kişilik stadyum
Bu yatırımların yapılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşürken Başbakan’ın kendisine ”25 bin kişilik stadyum yapacaksınız iyi güzel de Hatayspor kaçıncı ligde” diye sorduğunu anlatan Ergin, konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Başbakanımıza, ‘inşallah seneye ikinci ligdeyiz’ dedim. ‘Ama arkasından Bank Asya geliyor, Süper Lig hedefimiz’ diye cevap verdim. Başbakanımız, ‘Daha 3. ligdeki bir kulüp için 25 bin kişilik stadyum yapılmaz’ dedi. Ben de, ‘Sayın Başbakanımız mekan oynatacak, iyi bir stadımız olursa Süper Lige kadar geleceğiz’ yanıtını verdim. Şimdi kompleksimizin yatırımını başlatıyoruz. 25 bin kişilik stadyum, kapalı spor salonu, yüzme havuzları, açık sahalar, her türlü bireysel ve takım sporlarının yapılabileceği spor kompleksi için 160 bin metrekarelik bir alan tahsis edildi.”
Ergin, Hatayspor’un başarısı için taraftarların tribünlerde tek yumruk olarak takımı desteklemesini istedi.
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de, Hatay’ın bir bayram günü yaşadığını belirterek, Hatayspor’un şampiyonluğunun kente hayırlı olmasını diledi. Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise, ilklerin şehri Hatay’ın takımının, 2. ligden Bank Asya Ligi’ne oradan da Süper Lige çıkması temennisinde bulundu. Hatayspor Kulüp Başkanı Hikmet Çinçin de, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Hatay’ın spor tarihini değiştirmek için kararlı adımlarla yürüdüğünü söyledi. Kısa süre içerisinde kente 25 bin kişilik stadın kazandırılacak olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Çinçin, ”Bizler de yapılacak olan stadın içi boş kalmasın, 3. Ligdeki bir takım, Hatay’a yakışmaz dedik. Bu doğrultuda çalıştık ve Allah’ın yardımıyla şampiyon olduk” dedi.
Konuşmaların ardından Ergin, futbolcuları ve teknik heyeti tek tek kutlayarak şampiyonluk için teşekkür etti. Bakan Ergin, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Serinyol Fidanlığı’nda düzenlenen ”4. Geleneksel Emniyet Teşkilatı Personeli Kaynaştırma ve Kültürel Değerleri Tanıtma Pikniği”ne katıldı.

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.