AK Parti Siyaset Akademisi İskenderun’da

AK Parti Siyaset Akademisi İskenderun’da ikinci dönemine başlıyor
‘Lider Ülke Türkiye 2’
AK Parti ilçe teşkilatı, İskenderun’da 2. sini düzenleyeceği Siyaset Akademisi Cumartesi günü yeni bir eğitim dönemine giriyor.
AK Parti İlçe Başkanı Uğur Feriz yaptığı açıklamada, “teşkilatımız tarafından yürütülecek olan Siyaset Akademisi’nin konusu “Lider Ülke Türkiye 2’dir” dedi.

Feriz açıklamasının devamında, “Bu eğitim programı bu hafta cumartesi başlayıp altı hafta devam edecektir. Altıncı haftanın sonunda yapılacak olan yazılı sınavın sonucunda sertifikalar sahiplerine teslim edilecektir. Bu seminerin amacından biraz bahsetmek gerekirse; ülke içinde siyasal bilinci ve siyasal sorunlara duyarlılığı artırmak, parti için nitelikli kadroların yetişmesini sağlamak, yerel siyasetçilerin ve siyasete ilgi duyanların konu ile ilgili donanım ve birikime sahip olmalarını temin etmek, kadınların yerel siyasetteki katılımlarını arttırarak ülke yönetiminde söz sahibi olmalarının yolunu açmaktır” diye konuştu. Katılımcıların kazanımları hakkında da bilgi veren Başkan Feriz, “Akademi boyunca katılımcılar; Toplum Önünde Olma Cesaretini Kazanma, Akıcı Konuşma ve Konuşma Zekâsı, Hazırlıksız Etkileyici Konuşmalar, Konuşmada Etki için Hitabet, Konuşma Başlangıcı, Bitirilişi ve İçerik Düzenlemesi, Etkin Dikkat Çekme Teknikleri ve Ortam Hakimiyeti, Fikrin Anlaşılması ve Öğretmek İçin Teknikler ve Temel Diksiyon ve Ses Geliştirme becerileri ile donatılacaklardır. AK Parti ilçe teşkilatının düzenlemiş olduğu bu seminer tüm topluma açıktır. 27.04.2012 saat:17:00’e kadar parti binamızdaki Siyaset Akademisi koordinatörlüğüne başvurabilirler. Bilindiği üzere Ak Parti Türkiye’de sadece siyaset yapmayıp, siyasetin okulunu da açan bir kurumdur. Çünkü Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir siyasi parti üç defa genel seçimlere katılıpta üst üste oylarını katlayarak seçimi zafere dönüştürmemiştir. Hatta ülke sınırlarını açıp diğer ülkelerin siyasi partileri bile partimizden seminer almak için başvuru yapmışlardır. Daha önce açılmış olduğumuz Siyaset Akademilerinin faydalarının gördüğümüz için tekrardan başvuru yapıp şehrimizde açmayı sağladık. Sözlerime son verirken ben bu akademinin ülkemize, şehrimize ve insanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here