Bizim varoluş sebebimiz sizsiniz!

Başak Çitlembik Çocukevi öğrencilerini makamında ağırlayan İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Numan Şahapoğlu:

“Bizim varoluş sebebimiz sizsiniz!”
Bizim varoluş sebebimiz sizsiniz!
10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatının 167.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaretler sürüyor.
“Polise sahip çıkmak, huzura sahip çıkmaktır” diyen Başak Çitlembik Çocukevi öğrencileri, öğretmenleri nezaretinde İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Numan Şahapoğlu’nu ziyaret edip Emniyet Müdürlüğü binasını gezdiler. Çocukevi öğretmenleri Celile Böke ve Pelin Eker, Emniyet Müdür Yardımcısı Şahapoğlu’na çiçek takdim ettiler. Minik ziyaretçilerine kendi eliyle balon dağıtan Şahapoğlu, öğrencilerle sohbet etti. Bir olay başlarına geldiğinde polisi nasıl çağıracaklarını anlattı. İlçeEmniyet Müdürlüğü’nü tanıtırken de, ”Burası polis amcalarınızın, abi ve ablalarınızın çalıştığı ev, sizler hepiniz geleceğimizin teminatısınız, her biriniz birer çiçeksiziniz, ben size polis kimdir, bir iki cümleyle tanıtayım olur mu? Polis sizin gibi güzel çiçekleri korumak için görev yapan annedir, babadır ve kötü insanları yakalayıp adalete teslim eden kamu görevlisidir. Bizler sizleri korumak için varız, öğretmenleriniz size eğitim için hizmet verirken, bizde sizlere huzur ve güvenliğinizi sağlarız” Sizi çok seviyoruz diyen bir minik ziyaretçiye ise: “Biz de sizi çok seviyoruz, bizim varoluş sebebimiz de sizsiniz zaten, polisler de akıllı çocukları çok severler, Polisin gerçek bayramı, halkın huzur ve güvenliğindedir” diye konuştu.
Daha sonra minik ziyaretçiler Mobese’yi ziyaret edip, kameralar hakkında bilgi aldılar. İskenderun İş Okulu öğrencileri de, öğretmenleri Şengül Eşol ve Açelya Kurtçağ ile birlikte İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.