Geçen haftanın getirdikleri

OSMAN TUFAN VE SABİT EREN’DEN REKOR BAĞIŞ
Sanayi yatırımlarının yanı sıra eğitim seferberliğini de sürdüren hayırsever işadamları Osman Tufan ve Sabit Eren, geçtiğimiz hafta Dörtyol’daki ilköğretim okullarına dağıtılmak üzere 50 bin adet kitap bağışında bulundu. Bu tek seferde Hatay’da eğitime bağışlanan en yüksek rakam. Her iki işadamımızı da kutluyoruz.

KAZIM GÖKMEN’DEN AK PARTİ’YE “HAYIRLI OLSUN”
İş ve siyaset dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Kazım Gökmen, yeni oluşturulan AK Parti İskenderun ilçe yönetimine ziyarette bulundu. İlçe binasında partililer tarafından sıcak bir ilgiyle karşılanan işadamı Kazım Gökmen, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi ve bir süre sohbet etti. AK Parti İlçe Başkanı Uğur Feriz de, yaptığı değerlendirmesinde, Kazım Gökmen’i siyasette bir tecrübe abidesi olarak nitelendirerek, “Siyasette Kazım ağabeyin tecrübelerinden her fırsatta istifade edeceğiz” dedi.

HAVUZLU ÇARŞI OLDU “GÖL” ÇARŞI
Geçtiğimiz hafta fırtına ve yağmur bir arada İskenderun’un altını üstüne kattı. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmur, kentin en işlek merkezlerinden biri olan Havuzlu Çarşı’yı adeta göle çevirdi. Döşenen parkelere iyi meyil verilememesi dolayısıyla yağan yağmurun da etkisiyle, Havuzlu Çarşı’da su birikintileri oluştu. Vatandaş Havuzlu Çarşı’nın bu haline doğal olarak isyan etti. Çünkü oluşan küçük göletler dolayısıyla adım atılamıyordu. Sahilde Zelluh Ailesi tarafından kurulması planlanan 5 yıldızlı otelin karşısına 230 bin TL’ye sosyal tesisler inşa edileceğine, acil bir konu olan İskenderun’un en işlek merkezlerinden biri Havuzlu Çarşı’nın zemini modernize edilebilirdi. Esnafın da bu durumdan çok şikayetçi olduğunu belirtelim.

MECLİS’TE “ŞEKER” TADINDA MUHABBET
MHP’li İskenderun Belediye Meclis Üyesi Garip Şandır, renkli üslubuyla her meclis oturumunda söz alarak sorunları dile getiren bir ağabeyimiz. Geçtiğimiz haftanın ilk günündeki İskenderun Belediye Meclisi oturumunda Meclis Üyesi Garip Şandır, belediye yönetimine eleştirilerini sıralayınca, Başkan Civelek de ‘kardeşim’ diyerek Şandır’ın sözünü bitirmesine fırsat vermedi. Şandır da, Başkan Civelek’e “Ben senin nasıl kardeşin oluyorum. Geçen oturumda da bana ‘şekerim’ dedin” karşılığını verdi. Anlaşılan Başkan Civelek, Garip ağabeyin ismini çabuk unutmuş. Bu enstantane geçen hafta boyunca bazı belediye meclis üyeleri arasında konuşuldu.

ÖMER SOYLU’NUN ACI KAYBI
Meslektaşımız Ömer Soylu, babaannesi Meryem Soylu’yu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Merhumeye yüce Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

YENİ BAŞKAN ‘AHMET ERDOĞAN’
Hatay Basın Kulübü tarafından gazetecilere gönderilen maillerle, Hatay Basın Kulübü başkanlığına Sancak Gazetesi sahibi Ahmet Erdoğan’ın getirildiği açıklandı. Anlaşılan devir teslim sessiz sedasız gerçekleştirilmiş. Ahmet Erdoğan ve ekibine çıktığı bu meşakkatli yolda başarılar diliyorum.

YAYALARA SAYGI
Geçen hafta şiddetli yağış ve fırtına İskenderun’u esir aldı. Yağışların etkisiyle ana caddelerde bile vatandaş karşıdan karşıya geçmekte zorlandı. İşin ilginç yönü yaya geçidinde bile sağanak yağışta karşıdan karşıya geçmeyi bekleyen vatandaşlara, araç sürücüleri yol vermemekte direndi. En azından yağmurlu havalarda araç sürücüleri yayalara karşı daha saygılı olup yol vererek, kendilerine yakışanı yapmalıydı.

7 Yorumlar

  1. kazım ağa bu memleketin en büyük siyasetçisidir ondan sonra gelenler onun çırağıdır

  2. osman beyy milletvekili olmalıydı osman tufan halk adamı gelecek seçimlerde inşallah chp aynı hatayi yapmaz

  3. gerçektende beledye meclisinde şekerim türünden tripler olmuşmu..başkan civelekk herhalde kendini kuaför salonunda sanıyor.herkes civeleek gibi gibi şeker tadında değil.

  4. havuzlu carsının durumu gercektende icler acısı belediye boş işlerle uğraşacağına havuzlu çarşıya el atsın zaten esnafın işleri prime mall alışveriş merkezi dolayısıyla bozuk birde yağmurlu havalarda su birikintileri oluşuyor

  5. havuzlu çarşı diyorsunuz ama havuzlu çardşıda iskenderun belediye meclis üyesi zeki aytaş ın emlak ofiside var.zeki bey anlaşılan havuzlu çarşnın bu durumundan memnun.chp zihniyeti hep böyledir ancak laf daha kendi işyerinn önünü yaptirmayan zeki aytaştan iskenedruna ne hizmet beklenirki

  6. osman tufan çok kaliteli biri geçen yıl chp den milletvekili adayı olmuştu ama chp onu harcadı.yazık.çünkü bölgemizden milletvekili seçilseydi çok iyi işler çıkarırdı.osman beyi geçen yıl seçim döneminde güney tv de izlemiştik çok güzel projeleri vardı gelecek dönem ak partiden adaylığını koysun baride bu defa işi şansa bırakmasin

  7. kazım gökmen ak partiden gerek milletveli gerkse bld başkanlığı için en iyi adaydır onun gibiside yoktur ama anlayamdığımız listelere alınmıyor.kırk yıllık siyasetçidir kazım gökmen. kendisini belediye başknı yada vekil olarak görmek istiyoruz

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here