Hani belediyenin gayrimenkullerini satmayacaktınız?

İskenderun Belediye Meclisi’nin 01 Şubat 2012 Çarşamba günkü toplantısında gündemin ilk sırasında yer alan “Belediyemize ait bazı gayrimenkullerin satışı ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi” maddesini görünce çok şaşırdım.
Çünkü İskenderun Belediye yönetimi ve CHP’li bazı belediye meclis üyeleri her fırsatta belediye olarak kesinlikle gayrimenkul satışı yapmadıklarını, borçları belediyenin imkanlarıyla ödediklerini dile getiriyorlardı.
01 Şubat Çarşamba günkü Belediye Meclis Toplantısı’nda gündemin ilk maddesinde İskenderun Belediyesi’ne ait taşınmaz gayrimenkul satışları yer alıyor. Eğer Belediye Meclisi onay verirse belediyeye ait işyeri, büro, dükkan ve daireler satışa çıkıyor.

ÇOK MU “FIRST MAJOR” BİR DURUM VAR..
Peki ne değişti de gayrimenkuller satışa çıkarılıyor?
Büyük bir projeniz ya da ‘first major’ sayılabilecek türden birincil öncelikli kaynak aktarılması gereken bir konu var da kamuoyu mu bilmiyor?
Gerçi İskenderun sahil kordonunda kurulması planlanan 5 yıldızlı otelin karşısında inşaatına başlanan ‘İskenderun Belediyesi Sosyal Tesisi’ne de kaynak gerekiyor.
Belediye yönetiminin bugüne kadar ki en büyük kozu “Biz hiç gayrimenkul satışı yapmadık” oldu. Artık bu malların satışlarıyla ilgili nasıl bir yorum yapılacak, bekleyip göreceğiz. Ama kesin olan bir şey var ki, İskenderun’un muhtelif bölgelerinde işyeri, büro, dükkan ve daireler Belediye Meclisi onaylarsa satışa çıkarılıyor.
Madem ki bunlar satılıyor, bari karşılığında ortaya projeler koyun da vatandaşın zoruna gitmesin. Eğer belediyenin gayrimenkulleri sırf borçları ödemek için satılıyorsa, söylenecek bir şey yok.

GAYRİMENKULLER DEPREM TESTİNDEN GEÇİRİLDİ Mİ?
Bir diğer hususta İskenderun başta olmak üzere Hatay deprem bölgesi. İskenderun Belediyesi kentimizdeki tüm binaları deprem testine tabi tutmaya hazırlanıyor. Eğer meclis onay verir de bu gayrimenkuller satışa çıkarılırsa işyeri, büro, dükkan ve dairelerin bulunduğu yapılar deprem testinden geçirilmiş mi ya da geçirilecek mi?
Yani yarın bir gün bu gayrimenkulleri alan bir vatandaş, hafif bir sarsıntıda bina çatlarsa zarara uğramasın da..
Bizden hatırlatması..

PAYLAŞ

2 Yorumlar

  1. 5 yıldızlı otel nerede bilip bilmeden yorum yapmayın bir konuda bilgi sahibi iseniz fikir sahibi olursunuz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olursanız halk dilinde ne derler sizlere bilirsiniz..

  2. iskenderun belediye başkanı ysuf cvelek son icraatlarıyla herkess i şaşırtmayı sürdürüyor belediyenin daha doğrusu iskenderun halkının neyi var neyi yk stlığa çırkarmış vaziyette..yazık değilmi.sahile 5 yıldızlı otelin karşısına modern tuvalet yaptırıyor.sanki sahilin suyu çıkmış başka yaptıracak yer yokmuş gibi.birde bunu hiçzmet olarak sunuyor ya.5 yıldızlı otelin karşısına yapılan modern tuvalet hizmetmki

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here