Basketbol İl Temsilciliği’ne “Mursal” Atandı

Hatay Basketbol İl Temsilciliği görevine Banu Özdemir Mursal Atandı.

Basketbol İl Temsilciliği’ne “Mursal” Atandı
Banu Özdemir Mursal

Özbuğday Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni olan Banu Özdemir Mursal’ın Basketbol İl Temsilciği görevine atanması ile birlikte, Hatay Basketbolunda yeni dönem başladı…

1977 Antakya doğumlu olan ve ilkokul 5.inci sınıfta basketbol oynamaya başlayan Banu Özdemir Mursal, uzun yıllardır oyunculuğunun yanı sıra 1994 – 2002 yılları arasında basketbol hakemliği görevini de başarılı bir şekilde yaptı.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi BESYO mezunu olan Banu Özdemir Mursal, üniversite son sınıfa kadar aktif oyunculuk yaptı. Daha sonra beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmaya başlayan Mursal, aynı zamanda basketbol antrenörlüğü görevini de başarıyla yürüttü.

Uzun yıllar klasman hakemliği görevini de il genelinde ve şehir dışı müsabakalarda başarı ile yapan Banu Özdemir Mursal, iki sezon önce Dünya Kupası bitiminde, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2010 yılında açılan Teknik Komiserlik sınavına federasyon tarafından davet edildi. Bu sınavı başarıyla kazanan Mursal, son iki sezondur Türkiye geneli oynanan bir çok önemli müsabaka da Teknik Komiser olarak görev aldı. Geçen sezon 1. Lige yükselme maçlarında teknik komiser olarak görev alan Mursal, aynı zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu kadınlar 2.lig müsabakalarında ve erkekler bölgesel liginde de teknik komiser olarak görevlendirildi. Mursal, halen aktif olarak teknik komiserlik görevine devam etmektedir.

Daha önceki yıllarda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkisinde olan il temsilcisi atama işi, bu sezondan itibaren daha fazla önem kazanarak Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ataması yapılan Banu Özdemir Mursal il temsilcisi olarak resmi bir şekilde göreve başladı. Mursal’ın il temsilciliği görevine atanması, hakem ve spor camiası arasında da sevinçle karşılandı.

HATAY BASKETBOLUNU BİR ADIM İLERİ TAŞIYACAĞIZ…

Yeni Basketbol İl Temsilcisi Banu Özdemir Mursal, bayrağı devir alarak göreve hızlı başladı.

Mursal yaptığı ilk açıklamada, Hatay’da ciddi bir basketbol potansiyeli olduğuna dikkat çekerek, “Federasyonumuzun uygun görmesi ile bu göreve başladım. Geçmiş yönetimden bayrağı devir aldık. Bizden önce bu branşa emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ben ve ekip arkadaşlarım, Hatay’da var olan basketbol potansiyelini daha fazla geliştirmek ve Hatay basketbolunu bir adım daha ileri taşıyabilmek için tüm gücümüzle ve özveri ile çalışacağız. Tüm hakem, antrenör, sporcu ve kulüpler ile iyi diyaloglar içinde olacak ve hep birlikte Hatay basketbolunun gelişmesi için çaba harcayacağız. Zamanla, şehrimizde önemli müsabakalara ve başarılı organizasyonlara imza atacağız. Bu arada bize her konuda destek olan ve yanımızda varlığını hissettiğimiz, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerine, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın’a teşekkür ederiz” dedi.

Mehmet Hüseyin ZORKUN
Kardelen Gazetesi ve Antakya Haber Ajansı Sahibi

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.