Şampiyon Filtre’den bir ilk daha

Fabrika çalışanlarını tiyatro ile buluşturarak kültür hizmeti verdiler.

Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından ve filtre üretiminin öncü isimlerinden Şampiyon Filtre, sosyal ve kültürel sorumluluk bilinciyle, bir ilke daha imza attı. İskenderun Belediyesi Kültür Merkezi’nde çalışanlarına yönelik düzenlenen etkinlikte, çalışanlarını tiyatro ile buluşturdu.

Türk Tiyatrosu’nun önemli oyuncularından Nemci Yapıcı ve Mehtap Bayır’ın rol aldığı “Benimle delirir misin?” oyununu izleyen fabrika çalışanlarının mutluluğu dikkat çekti. Bir çiftin flörtünden başlayıp, evlilik sürecinde yaşadıkları sosyal çekişmeleri anlatan “Benimle delirir misin?” adlı komedi oyununda izleyenler kahkahadan adeta kırıldı. Hem güldüren, hem düşündüren oyun boyunca, izleyiciler tiyatronun içinde oynarcasına rahattı.
Bölgemizde bir ilki daha başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Selma Yılmaz, kuruluşlarından itibaren topluma karşı olan sosyal ve kültürel sorumlukları yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Biz, çalışanlarımızla bir aileyiz. Yani Şampiyon Ailesiyiz biz… Çalışanlarımızın stresini ve yorgunluğunu biraz olsun hafifletmek ve tiyatroyla buluşturmak için böyle bir etkinliği düşündük. Oyun boyunca gördük ki; tüm çalışanlarımız çok mutlu oldu. Bundan sonra da bu tür etkinlikleri gerçekleştirme arzusundayız” dedi.

Mine Artu’un yazdığı; Necmi Yapıcı’nın yönetip, Mehtap Bayır ile oynadığı “Benimle delirir misin?” adlı komedi oyununu Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Yılmaz ve eşi ile birlikte Genel Müdür Selma Yılmaz, fabrikanın üst düzey yöneticileri ve çalışanları izledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here