Girişimcilik Eğitimine Başvuruda SON 3 GÜN !!!

Girişimcilik Eğitimine Başvuruda SON 3 GÜN !!!Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, bölgemizde girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hizmet Merkezi Müdürlükleriyle işbirliği içerisinde Hatay ve Kahramanmaraş illerinde 90’ar, Osmaniye ilinde 60 girişimci adayının katılabileceği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ düzenleyecektir.

Bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimciler, iş fikirleri kapsamında eğitim süresi içinde yapacakları atölye çalışmaları sonucu hazırlayacakları iş planları ile KOSGEB’e başvurabilecek ve KOSGEB tarafından uygun görülen iş planı sahipleri, KOSGEB’in sağladığı Yeni Girişimci Desteklerinden yararlanabilecektir. Bu destekler 27.000 TL’ye kadar hibe, 70.000 TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi şeklinde olacaktır.

Başvuru formu ve girişimcilik testinin aşağıda belirtilen yerlere teslim edilmesinin ardından yapılacak ön değerlendirme sonucu mülakata katılmaya hak kazanan adayların aşağıda belirtilen yerlerde mülakat sınavına katılmaları zorunlu olup mülakat sonrası sınav komisyonu tarafından belirlenecek kazananlar listesi 11 Kasım 2011 tarihinde www.dogaka.org.tr adresinde yayınlanacaktır

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine başvurmak için son başvuru tarihi 28 Ekim 2011 saat 18:00 olup başvuru formu ve girişimcilik testi aşağıda belirtilen yerlerden veya duyuru’da yer alan linklerden temin edilerek ilgili yerlere teslim edilecektir.

Erzin,Dörtyol,Payas , İskenderun ve Belen’den 30 girişimci bu eğitimden faydalanabilecek. Bu 30 kişi 3-4 kasım’da yapılcak mülakatlarda belirlenecektir.

Başvuru formu :

www.dogaka.org.tr adresinden veya İTSO’dan temin edip yine İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasına teslim edilecektir. son gün 28 Ekim 2011

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.