İskenderunlu Şehidimizin baba ocağına kor ateş düştü

Hakkari’deki saldırıda şehit düşen İskenderunlu er Mesut Cengiz’in baba ocağına ateş düştü. Acılı baba Ahmet Cengiz’i İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su güçlükle teselli etti. Şehit babası Ahmet Cengiz feryatlar içerisinde, “Ne istediniz yavrumuzdan, ne mutlu ki bana şehit babası oldum. Ama bu terör niye? Çocuklarımızın ne kabahati vardı?” diyerek gözyaşları içerisinde teröre öfke kustu. Şehit haberinin duyulmasından sonra Denizciler beldesindeki Mesut Cengiz’in baba ocağına ziyaretçi akını yaşandı. Denizciler’de oturan baba Ahmet Cengiz ile anne Sultan Cengiz’e acı haberi askeri yetkililer verdi. İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ve askeri ve mülki yetkililer ile vatandaşlar acılı aileyi ziyaret etti. Sinir krizi geçiren şehit yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin evinin önünde bir ambulans ile sağlık ekibi bekletildi. Şehit Mesut Cengiz’in bayılan ve sinir krize geçiren yakınlarını sağlık görevlileri güçlükle sakinleştirildi. Şehit Mesut Cengiz’in evine de dev Türk bayrağı asıldı. Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ise, “Terörü lanetle kınıyoruz. Bunlar hangi amaca hizmet ediyor, belli değil. Bu vahşeti yapanlar insan olamaz” dedi. Şehit Mesut Cengiz’in evinin önüne belediye çadır kurdu. Şehit yakınları ise Denizciler beldesine akın etti. Bir hafta içerisinde ikinci kez şehit olayı ile sarsılan Denizciler beldesinde şehit olan er Mesut Cengiz’in cenazesinin bugün getirileceği bildirildi.

4 Yorumlar

  1. Mesut Cengiz Rütbelerin En büyüne Erişerek Allahın Rızazını Milletinin Duvasını Aylesinin Helaliyini Kazan mışdır Allah Gani Gani Rahmet Eylesin ( Amin)

  2. şehit kardesim tükiye sizinle gurur duyuyor mekanın cennet olsun yakınlarınada allahtan sabırlar diliyorum şehitler ölmez bu vatanı kimse bölemez

  3. Mesut kardeşime Allahtan Rahmet diliyorum.Ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Şehit kardeşim Sana bunu yapanların elleri kırılsın. Onları Allahım affetmesin. Dualarımız seninle aslanım. Allah Yar ve Yardımcın olsun.Şehit kardeşimiz Mesut’un mekanı cennet olsun.AMİN.

  4. şehit kardeşimize allahtan rahmet yakınlarına baş saglığı diliyorum !!!! Bilsinlerki 600 yıllık türk milleti üç beş çapurcunun esareti altında kalamaz bunlar enınde sonunda layık oldugu o daglara gömüleceklerdir. (Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here