Altyapı ve üstyapı çalışmalarında sona doğru

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve basının katılımıyla inceleme ve bilgilendirme çalışması düzenlendi. İskenderun Belediyesi Briç Kulübü yanında belediye tarafından yapımı devam eden tenis kortu, buz pateni pisti ve idari bina yapılan alanda basın ve belediye meclis üyeleriyle kahvaltı yapan Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, çalışmalarla ilgili kısa bilgi verdi. Yaklaşık maliyeti 984 bin 939 lira olan ve Tenis Federasyonu’nun belirlediği uluslar arası standartlara uygun bir şekilde yapımına başlanan üç adet tenis kortu, çalışma sahası, buz pateni pisti ve idari bina yapımının sürdüğü alanda konuşan Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, “Burada Tenis Federasyonu’nun müsabakaları yapılacak. Elimizden geldiğince sportif çalışmalar yapacağız. Her spor dalının ayrı bir önemi ve yararı vardır. Tenis her yaşta yapılır. İnsan sportif vücut kazanır. Spora ve gençlerimize önem veriyoruz. İmkanı olmayan çocuklarımıza hocalarımız tarafından tenis öğreteceğiz. Dünyada en önemli sorun olan madde bağımlılığından gençlerimizi en fazla uzaklaştıran şey spordur. Belediye Meclisi olarak İskenderunspor için tesis yapmayı hedefliyoruz” dedi.

HARABE EVLERİN YIKILMASIYLA TRAFİK RAHATLAYACAK
Belediye Başkanı Civelek ve beraberindekiler, Sakarya Mahallesi’ndeki yol açma çalışmasına geçtiler. Harabe binaların yıkımının başladığı inceleme gezisinde, arsa sahipleri Ahmet Ak, Turgut Hayat, 27 Evler Kooperatifi sorumlusu ve vatandaşlar, yol açma çalışması nedeniyle Belediye Başkanı Civelek’e teşekkür etti. Başkan Civelek de yaptığı konuşmasında, halkın fedakarlığı ve kardeşçe bir arada hareket edildiği takdirde kentimizin çok daha iyi noktalara geleceğini söyledi. Uzun yıllardan beri Yunus Emre Mahallesi’ndeki Yunus Emre İlköğretim Okulu’nun önünden geçen 288 Sokak ile Sakarya Mahallesi 288/15 Sokak arasındaki 130 metrelik kısım kapalı olduğundan gerek okula gelen öğrenciler gerekse her iki mahalle sakinlerinin geliş ve gidişleri yaklaşık bir kilometrelik mesafeden mümkün olabilmekteydi. İmar yolunun içinde kalan harabe evlerin yıkılması ile açılan bu yolun sayesinde gerek okula giden öğrencilerin gerek vatandaşların gidiş ve gelişleri kolaylaşmış olacak.

AŞIRI YAĞIŞLARDA SU BASKINLARINA SON!
Belediye müdürlerinin de katıldığı inceleme gezisinde, Esentepe, Barıştepe, Buluttepe, Yıldırımtepe ve Gültepe mahallelerinde altyapısı biten cadde ve sokakların tamamının asfalt, parke ve beton ile kaplandığı belirtildi. Bu mahallelerde yapılan parke, beton, asfalt kaplama metrajının yaklaşık 5000 bin metrekare olduğu ifade edildi. Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, Yıldırımtepe Mahallesi 398 Sokak’ta yapılan gezide, Kızıldere ıslahının tamamlandığını, dere ıslahından dolayı derenin içindeki yıkılan evlerin belediye tarafından yapıldığını ve yolların parke taşı ile kaplandığını söyledi. Derelerin ıslah edilerek, bozuk yapıların ortadan kaldırıldığını belirten Başkan Civelek, sert yağan yağmurda vatandaşları sel riskinden korumaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Civelek, “Bir çok şehirde sel oldu. Can ve mal kaybı meydana geldi. Mevsimsel değişiklik yaşanıyor. Su kanallarının önüne yapılan yanlış yapılar zarara neden oluyor. Derelerin master planını çıkarttık. İller bankasıyla proje hazırlıyoruz. DSİ ile birlikte çalışma yürütüyoruz. Doğaya karşı uyumlu olmalıyız” dedi.

KANALA ÇÖP ATMAYIN!
Vatandaşları sel riskinden korumak amacıyla kanal, altyapı dere yataklarını eski haline döndürmeye çalıştıklarını belirten Başkan Civelek “Kızıldere temizlenecek ama vatandaşımızdan da çöp atmamasını istiyoruz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Gültepe Mahallesi 398 Sokak Kızıldere cami arkasındaki dere yatağındayken yıkılan ve güvenli bir yere yeniden inşa edilen evleri de gezdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here