“Ankara’da 10, İstanbul’da 36 şube ile
10 yıldır faaliyet gösteriyoruz”

Gazeteniz GÜNEY’de yayınlanan ‘Türk işi oldu Amerikan işi’ başlıklı haber üzerine Amerikan Kültür Koleji ’nden yanıt geldi.
Gazetede yer alan soru başlıklarına açıklık getiren Amerikan Kültür Koleji yetkilileri, ‘Amerikan Kültür Kolejleri’nin logosu genel merkezle bağdaşmıyor mu?’ sorusuna şu yanıtı verdi: “Logomuz genel merkez tarafından gönderilen tescilli logodur. Sitemizde de aynı şekilde yer almaktdır, (www.amerikankulturkoleji.com).
‘Amerikan Kültür Koleji’nin genel merkezi arandığında telefonlara neden yanıt verilmediği sorusuna da açıklık getiren Kolej yetkilileri, “Numaralarımıza mesai saatleri içerisinde ulaşılması mümkündür. İletişime, 0 554 536 46 57 ve 0 242 243 68 68 nolu telefonlardan geçebilirsiniz” yanıtını verdi. Açıklamada ayrıca, Türk-Amerikan Derneği’nin internet sitesindeki duyurusuna da değinen Kolej yetkilileri şu ifadeleri kullandı:
“Yapılan duyuru 3-4 yıl öncesine ait olmakla birikte, ülkemizde toplam 204 temsilciliği olan Acap Özel Eğitim Hizmet.Bil.Don.San.ve Tic.Ltd.Şti. ve Markalarımız ‘asla ve hiçbir zaman hiçbir marka davasına konu olmamıştır’. Bahsedilen dava kanımızca TAD Ankara, TAD İzmir (TAD İzmir başka bir kuruluştur) ve Amerikan Kültür Derneği arasında her 3’ünün de birbirlerine açmış olduğu dernek ismi ile ilgili davalardan bir tanesidir. Bu davalar neticesinde yerel mahkemeleri TAD Ankara ve TAD İzmir kazanmış; ancak Yargıtay’a götürülen bu davalar Yargıtay’da Amerikan Kültür Derneği lehine kazanılarak bozulmuştur. Ama en önemlisi adı geçen davaların kazanılmasına rağmen kuruluşlarımızla hiçbir şekilde ilgisi yoktur. Kısaca Acap Özel Eğitim Hizmet.Bil.Don.San.ve Tic.Ltd.Şti ve bağlı kurumlar Türkiye Cumhuriyeti’nde 200 ayrı şubesinde ruhsatlı ve yasal olarak faaliyet göstermektedir. Bir kuruluşun kaçak olarak veya sahte bir isimle örneğin Ankara’da 10 şube ile İstanbul’da 36 şube ile 10 yıldır faaliyet göstermesi mümkün değildir.”
Gazetemizde yer alan ‘öğretmenlere hangi vaatlerde bulundular ve istifaların ardından neden verdikleri sözleri tutmadılar?’ sorusuna ise Amerikan Kültür Koleji yetkilileri şu yanıtı verdi: “Okulumuz tarafından öğretmenlere verilmiş herhangi bir söz ya da vaad bulunmamakla birlikte Amerikan Kültür Kolejleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü şartlara uyan, kurumumuzun vizyonunu taşıyabilecek olan öğretmenlerle ilgili karar verme hakkına sahiptir.”

17 Yorumlar

 1. sorunun kendinde oldugunu anlamayan insanlar,çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur…

 2. bu haberlere yorum yaparak harcadığınız çabaları işinizi adam gibi yapmak için harcasaydınız mükemmel bir öğretmen olurdunuz….işten ayrılan hocalarım!!!!…bu kadar aciz olmayın lütfen..bi hocam gibi gidin gümüş otele dinlenin…

 3. bir okulda bir çocuğa hiçmi kişisel test uygulanmaz hiçmi mesleki yönlendirme yapılmaz, sınav sistemi hiç mi anlatılmaz okulu internet cafe gibi kullanıp otogaleriye çeviren zihniyet artık yok neyseki herşey olması gerektiği gibi yapılıyor. artık Çocukların dertlerine çözüm sağlayabilecek bir ekip var.
  bu okulda 10 telefon hattıyla 50 tane iş peşinde koşan öğretmenler de yok artık. ver topu eline ne yaparsa yapsın zihniyetide kalmadı.
  Bu işi gerçekten bilen öğretmenlerle anlaşıldı artık çocuklar güvenli ellerde

 4. ben işten ayrılan öğretmenler adına yardım kampanyası başlatacağım. işte bulamıyorlar halbuki okadarda iyi öğretmenlermişmiş
  bir öğretmenden 1 sene boyunca etüt istedim ama hep meşguldu artık çok boş vakti oldu bunuda düşünsün
  öbür öğretmen ise sürekli öğrencileri aşağıladı heveslerini kırdı sonuçdada başarısız sonuçlar aldı
  birkaç öğretmen çok ilgiliydi onlardakaldı zaten değil orda nerde olsa iş bulurlar böyle boş boş toplanıp ona buna sataşmaz.

 5. işten ayrılan bazı öğretmenlerin ne olduğu belli değil… kuaför mü? imam mı? öğretmen mi?
  yüzme hocası mı? sendikacı mı? oto galerici mi? spor salonu işletmecisi mi? dans öğretmeni mi? yorumcu mu?gazeteci mi? mazlumların babası mı? sayın hocalrım cevabı aramaya gerek yok bu kadar çok işi bir arada yürütmeye çalışırsanız öğretmenlik mesleğinizi icra edemezsiniz…belki de bu sebeple işten çıkarılmış olabilir misiniz acaba….

 6. Peki kerim bey size tek birşey sormak istiyorum.Öncelikle ben o insanların böyle birşey yapıcaklarına ihtimal vermiyorum yaptıkları tek şey kendilerine yapılan yanlışı herkeze göstermek. Şöyle birşey düşünün size deniliyorki hiç biriniz işten cıkarılmayacaksınız rahat rahat tatil yapabilirsiniz. Sizde kafanız gayet rahat bir şekilde tatil yapıyorsunuz bunun ortasındada işten cıkarıldıgınızı öğreniyorsunuz . Siz kendiniz şahsınız yani sesinizi cıkarmazmıydınız ? Bu insanların bir lidere ihtiyacı yokki kendilerine yapılmış birşey bu zaten neden bir neden lider seçme gereğinde bulunsunlarki seslerini duyurmak için ? Bu insanların kendilerini acındırmaya ihtiyacı yokki bu insanlar zaten magdur. Herkein şunu kabul etmesi lazım artık bu okulda çok ayıp ve yanlıs bir karar verildi, verilmeyede devam ediyor alınan yeni öğretmenlerle.

 7. anlaşıldıki istifa eden ogretmenler kendilerini sorgulamak yerine kurumu suclamak işlerine geliyor.gerçekten atalarımız güzel söylemiş.DALINDAN KOPAN YAPRAK RÜZGARIN OYUNCAGI OLUR.saygılarımla…

 8. Bu okulların vizyonu deneyimli hocaların yerine stajyer hocaları mı çalıştırmak?

  Güralp’te disiplin yoktu şimdi arasan da bulunmaz.

  Bazı yorumlara bakıyorumda sanki güralp çalışanları yazmış gibi.

 9. Bu kadar iyi vizyonları varda bu çıkartılan öğretmenlerin yerin niye stajyer öğretmenleri aldılar?
  Biraz daha fazla kar etmek için mi?

 10. buradaki bazı yorum sahibi arkadaşlar sanırım okuldan ayrılıpta hatayı kendilerinde aramayıp kuruma mal eden öğretmenlerden olsa gerek, aynı yorumu her yere kopyalayıp yapıştırmışlar 🙂 eee ayrılan öğretmenlerin kendi başlarına çay bahçelerinde toplantılarda karar alıp internet sitelerindeki haberlere olumsuz yorumlar yapın demek,gazetecilere magdur edebiyatıyla sızlanmak kolay da aranızdan lider olacak vasıfta biri yok maalesef 🙂 öğretmenlerin bu intikam hissi ile bu hale düştüğünü görmek ise son derece üzücü :(( bence öğrencilerinize yaptıgınız öğüdü kendiniz için uygulayın :
  ” Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş
  gelmeyenlerdir. ”

 11. amerikan kültür kolejiyle yola devam e ne demişler düşmanın olmazsa başarı da olmaz 🙂

 12. yalan haber olduğu belliydi ve hala yorum yapabiliyorlar inanmıyorum yüzsüzlüğün bu kadarı!!

 13. AÇIKLAMAYA BAK. Amerikan Kültür Kolejleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü şartlara uyan, kurumumuzun vizyonunu taşıyabilecek olan öğretmenlerle ilgili karar verme hakkına sahiptir.”DİYOR.
  O ZAMAN BU ÖĞRETMENLER MEB SARTLARINA UYMUYOR. O ZAMAN MEB SARTLARINA UYMAYAN ÖĞRETMENLERİN GÜRALP KOLEJİNDE ÖĞRETMEN OLARAK NİYE ATADİNİZ. MEB ŞARTLARINA UYMUYORLARSA İLÇE VE İL MİLLİ EĞT. MÜD. BU ÖĞRETMENLERİN ATAMASINI NASIL YAPTI VE KURUMUNUZDA ÖĞRETMEN OLARAK NASIL SENELERCE ÇALIŞABİLDİ. O ZAMAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI GÜRALP’E AYRICALIK MI UYGULADI BU ÖĞRETMENLERİ ATARKEN?YA DA AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJLERİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI DA GÜRALP DEĞİLMİYDİ?ALPARSLAN GÜRGEN,KENDİSİNİ ODTÜ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ MEZUNU OLARAK TANITMAKTA .ANCAK OKULLARININ ADI GÜRALP İKEN FİZİK,KİMYA VE BİYOLOJİ DERSLERİNE GİRİYORDU.ATNIN ŞEKİLDE MUSTAFA GÜRGEN 2 YILLIK HARİTA KADASTRO MEZUNU OLMASINA RAĞMEN GEÇEN SENE DE DAHİL OLMAK ÜZERE OKULUN MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİNİ YAPTI.BU ŞAHISLARIN OLMAYAN ÖĞRETMENLİK BELGELERİNİ GÖRMEK İSTİYORUZ.ŞİMDİ SORMAK LAZIM :MEB’İN ŞARTLARINA UYAN ÖĞRETMENLER KİM?AYRILANLAR MI,YOKSA BUNLAR VE BENZERİ ŞAHISLAR MI?
  İNSANLARI YALANLA DOLANLA ARTIK KANDIRMAYIN….

 14. ayrıca merkezin antalya olması neden kafa karıştırıyormuş 🙂 yani bir okulun merkezi illa ankara illa istanbul olmak zorunda mıdır ??:)) ankarada istanbulda ve diğer bazı illerde temsilciliklerin olması ve merkezin antalya olmasının neresi kafa karıştırıyor, güldürmeyin insanları kendnize, biraz kitap okuyun,hayata bakış açınızı değiştirin, yükseltin, yani okulun merkezi ankara olsaydı tatmin mi olacaktınız sezgin ve giray bey, sizleri tanımak isterdim doğrusu,nasıl kişilersiniz diye :)) sizi comedy max ten ararlar bence,komiklik yapmanıza da gerek yok doğrusu, ekrana çıkmanız yeterli :))

 15. iyi ki bu açıklamalar yapıldı, karalama kampanyalarının aslında insanların bastıramadığı o kin duygularının açığa çıkmasından başka bişey olmadığı,dedikodu kültürünün kalitesiz insanların işi oldugu böylelikle de ortaya çıktıgını düşünmekteym. böylesine güzide kurumlar ne kadar da kolay yıpratılıyor, bence hatay çok güzel bir okula kavuştu, herkesin gurur duyması gereken bir durumda karalamalar yapılması çamur at izi kalsın mantıgından başka bişey değildir. artık diğer özel okulların da standartlarını yükseltmesi gerekiyor,öyle tekel piyasaya hakim olmaya çalışmak, bu yönde karalama haberler yapmakta o okulların standartlarını açıkça göstermektedir. saygılarımla

 16. yapılan bu açıklamada kabul gören bir durum varki o da Türk Amerikan Derneğiyle herhangi bir bağınızın olmayışı ben bilgi almak için iskenderundaki eski adıyla güralp kolejine gittiğimde bana çok farklı açıklamalarda bulunuldu bu yüzden bu yapılan açıklamayı doğru bulmadığımı ve verilmiş olan telefonlar bana söylendiği üzere ankarada merkezimiz var denmesine karşın ANTALYA olması oldukça kafa karıştırıcı…

 17. pek açıklayıcı ve soru işaretlerini giderici türden değil, sanırım ilk haberi yalanlamaya çalışılmakta ama insanların duyarlı olduğunu düşünüyorum ve bu durumu araştırdığına inanıyorum ve ankaradaki merkezden bahsetmediğiniz ve telefon numaralarıda antalya olduğunu görünce durumların hiçte aydınlatıcı olduğunu sanmıyorum…

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here