Yılın sanayicisi Fuat Tosyalı!

Ekonominin Oscar’ları düzenlenen muhteşem bir törenle sahiplerini buldu

Ekovitrin Dergisi’nin bu yıl 10.’sunu gerçekleştirdiği ‘Yılın Starları’ muhteşem bir törenle Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ana binasında sahiplerini buldu. Ekonomi dünyasının Oscar’ı niteliğindeki ‘Yılın Starları Ödülleri’ siyaset, iş ve bürokrasi dünyasını bir araya getirdi. Törene yurtiçi ve yurtdışından siyaset, bürokrasi ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı gecede ödülleri Bakan Çağlayan verdi. Yılın Sanayicisi seçilen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın ödülünü Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı aldı. TİM’deki ödül töreninde yurtiçi ve yurtdışından seçkin misafirler hazır bulundu. Ekovitrin Medya Grubu Yönetim Kurulu’nun ev sahipliği yaptığı törende yılın starları ödüllerini aldı.

EKONOMİNİN OSCAR’LARI 225 BİN 635 OYLA BELİRLENDİ
Ekovitrin Dergisi’nin bu yıl 10.’sunu gerçekleştirdiği ‘Yılın Starları’ 225 bin 635 oyla belirlendi. 28 kategoride 81 adayın bulunduğu ‘Yılın Starları’nda bu yıl Ekovitrin Dergisi’nin 6 dalda ‘Jüri Özel Ödülü’ de yer aldı.

ÇAĞLAYAN YILIN BAKANI
‘Yılın Starları 2010 Anketi’ sonucunda Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan Yılın Bakanı, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir Türkiye’de Yılın İşadamı, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı Yılın Sanayicisi, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras Yılın İş Kadını, IC Holding İcra Kurulu Başkanı Serhat Çeçen Yılın Genç İş Adamı, Şahin Sucukları Yönetim Kurulu Başkanı Salih Fazlıoğlu Yılın Girişimcisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Yılın Belediye Başkanı, şu anda AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı olan TOKİ Eski Başkanı Erdoğan Bayraktar Yılın Bürokratı, konut sektörünün dev ismi Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı Yılın CEO’su, Denizbank Yılın Bankası, Albaraka Yılın Katılım Bankası, Kaşmir Halı Yılın Markası, Fonex Yılın KOBİ’si, İpek Mobilya Yılın İhracatçısı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ( TİM ) Yılın Meslek Örgütü, Toplumsal Gelişim Merkezi ( TOGEM ) Yılın Sivil Toplum Kuruluşu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Yılın Üniversitesi, Medical Park Yılın Sağlık Kurumu, Trabzonspor Yılın Spor Kulübü, Kaya İzmir Termal Otel Yılın Turizm Yatırımı, Forum Trabzon Yılın Alışveriş Merkezi , Skoda SuperB Combi Yılın Otomobili, Egetürk’ün kurucusu i Burhan Öngören Avrupa’da Yılın İşadamı, Bulgaristan’da dev yatırımlar gerçekleştiren Şişecam’ın Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Ahmet Kırman Balkanlar’da Yılın İşadamı, Azerbaycan’daki Azerfon’un Genel Müdürü Cüneyt Türktan Kafkasya’da Yılın İşadamı, Kırgızistan’da önemli yatırımları bulunan Beta Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Uğur Orta Asya’da Yılın İşadamı, turizm yatırımlarıyla tanınan Zeynel Atmacan Uzakdoğu’da Yılın İşadamı ve Mısır’daki yatırımlarıyla öne çıkan Colin’sYönetim Kurulu Başkanı Şahin Eroğlu ise Kuzey Afrika’da Yılın İşadamı seçilerek ödüllerini aldılar.

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ
Bu yıl Jüri Özel Ödülü’ne layık görülenler de geceye farklı bir renk kattı. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Orhan Birdal’ın yönetimindeki Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin ( DHMİ ) hayata geçirdiği SMART (Hava Trafik Yönetimi Kaynaklarının Sistematik Modernizasyonu Projesi) “Yılın Projesi” ödül aldı. Geçtiğimiz yıl İstanbul’da Torium Alışveriş Merkezi’ni hizmete açan ve gayrimenkul sektöründe önemli işlere imza atan ve başarılı bir şekilde halka arzı gerçekleştiren Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yılın Starları Jürisi tarafından ‘Yılın Yatırımcısı’ ödülünü aldı. Eğitimde , üniversite sanayi işbirliği konusunda önemli adımlar atan ve özellikle mesleki eğitimle ilgili iş tabanlı projeler geliştiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın yönetimindeki üniversite ‘Yılın En İyi Meslek Ödülü Projesi’ dalında ödül aldı
72 tesiste 30 bin öğrenciye öğrenim imkanı sağlayan Türk Telekom’un bu projesi Yılın Starları Jürisi tarafından ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’ de ödül alan bir başka kategori oldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here