İşsizlik intihara sürükledi

Mustafa Kemal Mahallesi Hasan Ali Yücel Caddesi’nin arka bölümünde bulunan bir inşaatın en son katına çıkan İbrahim Bozkurt, işsiz olduğu ve ev sahibinin kendilerini evden çıkarmasından ötürü intihar ederek canına kıymaya kalkıştı. İskenderun’da ev kirasını ödeyemedikleri için evden çıkartılınca eşyalarıyla sokakta kalan Korkmaz Ailesi zor günler geçiriyor. Baba İbrahim Bozkurt (47), yaptığı açıklamada, kirayı ödeyemedikleri için ev sahibinin kendilerini çıkardığını, 15 gündür Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki bir parkta yaşadıklarını söyledi. Uzun süredir iş bulamadığını ve çalıştığı yerlerin hep geçici olduğunu, bu nedenle ailesinin dağıldığını dile getiren İbrahim Bozkurt çareyi ölmekte bulduğunu söyleyerek, bir inşaatın son katına çıkarak kendini aşağı atacağını söyledi. M.Kemal Mahallesi’ndeki bir inşaatın son katında kendisini aşağı sarkarken gören vatandaşlar ise durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis intihar girişiminde bulunan İbrahim Bozkurt’u iknaya çalıştı. Polislerin yanına yaklaşmamasını isteyen ve kendisini aşağıya bırakacağını belirten Bozkurt, “Artık canımdan bıktım, ölmek kurtulmaktır“ diye haykırdı. İnşaatın alt tarafından haber ekibimizden Cuma Keseroğlu’nu gören ve kendisiyle konuşmak istediğini dile getiren İbrahim Bozkurt’un yanına yaklaşan Cuma Keseroğlu, hayatına son vermek isteyen İbrahim Bozkurt’la röportaj yaparak onu bu kararından döndürmeye çalıştı. Sorun ve sıkıntılarını kameraya aktarmasını söyleyen ve röportaja başlayan muhabir Keseroğlu, İbrahim Bozkurt’u oyalamaya çalışırken, arkadan yaklaşan polis memuru intihar etmek isteyen Bozkurt’a sarılarak aşağı indirmeyi başardı. Polisler yukarıda çalışma yaparken itfaiye ekipleri de aşağıda branda çalışmalarını sürdürüyorlardı.
Emniyet görevlileri canına kıymak isteyen İbrahim Bozkurt’u teselli etmeye çalışarak, “Gerekirse kendi aramızda para toplar senin ev kiranı öderiz. Ama intihara kalkışmak sorunlarını çözmez” diyerek, ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Polisler tarafından ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi’ne götürülen İbrahim Bozkurt, tedavi edildikten sonra ise serbest kaldı.

2 Yorumlar

  1. kimmüfteri kim şerefsiz ispatlamayan oda şerefsiz olsunmu daha ne kadar devam edecek bu şerefsizlere verilen teşfikler gün olmuyorki şehit vermiyelim ne diyorsun başbakan şehit olan senin evladın olsa ne yapardın……..

  2. Yalan söylüyordur. Türkiye’de evsiz barkbız devlet desteği olmayan insan kalmadı. Ben başbakanın yalancısıyım

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here