Umre aracının şoförü alkollü çıktı

Umre aracının şoförü alkollü çıktıİskenderun’da umreye gidenleri Adana’daki havaalanına götürecek olan otobüsün şoförü alkollü çıkınca ortalık karıştı. İskenderun’dan kutsal topraklara gitmek için Çay Mahallesi cami önünde akşam saat 19.00’da toplanan umreciler ve aileleri saatlerce otobüslerin gelmesini bekledi. Geç gelen otobüslerden birinin sürücüsünün hareketlerinden şüphelenen umreci ve yakınları şahsın alkollü olduğunu fark edince durumu polise bildirdi. Olaya müdahale eden trafik polisleri şoför Selami K.’nın 26 promil alkollü olduğunu tespit etti. Ticari araçlarda hiçbir şekilde alt seviyesi olmadığı için Selami K’ya alkollü araç kullanmaktan işlem yapıldı. Alkol almadığını söyleyen Selami K, polisin korumasında olay yerinden uzaklaştırıldı. Otobüslerin gecikmesi, şoförün alkollü çıkması ve gelen otobüslerin 82 kişilik kafileyi götürecek büyüklükte olmaması nedeniyle öfkelenen umreciler ve yakınları ise yaşananları Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve Başbakanlığa şikayet edeceklerini söylediler. İskenderun’dan kutsal topraklara umre için giden ikinci kafile adaylarından bazıları ise iki otobüste yer bulamayınca inmek zorunda kaldı. Olay yerine basın mensupları ve polisin gelmesiyle yetkililer tarafından tahsis edilen 3. otobüsle kalan umreciler de Adana Şakirpaşa Havaalanı’na gönderildi.
Durumun il müftülüğüne bildirildiğini belirten İskenderun İlçe Müftüsü Hamdi Kavilioğlu “Bu gelişmeler üzerine firma tarafından başka bir şoför verildi. Umreye gidecek 81 vatandaşımızı Adana Havalimanı’na gönderdik. Şu an Cidde’ye vardılar. Umre programı rutin bir şekilde işliyor. Sorun yok” diye konuştu. Bu arada, şoför hakkında 590 lira para cezası uygulandığı ve ehliyetine 6 ay süreyle el konulduğu öğrenildi.

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.