Bir puan mağlubiyetten iyidir

Bir puan mağlubiyetten iyidirSpor Toto 3. lig temsilcisi İskenderunspor geçtiğimiz hafta sonu oynadığı Yozgat maçının ardından kente döndü. Zor bir deplasmanda oynadıklarını İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı açıklamayla anlatan İskenderunspor Teknik Direktörü Can Güven, sezon başındaki olumsuz havayı kısa sürede üzerlerinden çabuk attıklarını belirtirken, pazar günü Yozgat deplasmanında alınan bir puanın mağlubiyetten iyi olduğunu açıkladı.
Teknik Direktör Can Güven, düzenlediği basın toplantısında maçın değerlendirmesini yaparak, “Son haftalarda iyi bir çıkış yakaladık ve bu çıkışımızı Yozgat maçında da sürdürmek istedik. Yozgat maçı başından sonuna kadar üstün oynadığımız bir karşılaşmaydı. Kaçırdığımız net bir galibiyet var. Bu nedenle tüm oyuncularımı kutuluyorum.
Kazanmamız durumunda çok iyi bir sonuç elde edecektik, ama yapacak bir şey yok. Bir puanla teselli olmasak da şimdilik kabul etmek durumundayız. Bundan sonra önümüzdeki maçlara bakacağız. Bu hafta grubumuzda çok önemli bir maça çıkacağız ve Darıca Gençlerbirliği ile maçımız var. Bu maçı mutlak almak durumunda olduğumuzu biliyoruz ve futbolcularımız da bunun bilinci içerisindeler. Bu hafta bir galibiyet daha alarak taraftarımızı sevindireceğiz ve üst yerlere doğru çıkacağız. Bugüne kadar almamız gereken bir çok maçı kazanabilseydik çok farklı bir yerde olabilirdik ve ilk üçün içinde yer alabilirdik. İlk haftalardaki fikstür şansızlığımız ve güçlü rakiplerle karşılaşmamız, üstteki takımların alt takımlarla oynaması onları motive etti ve aldıkları puanlarla takım olma yolunda ilerlediler. Bizlerde ilk haftalarda giden kötü gidişi durdurmak için çalıştık. Bize inanan İskenderunspor taraftarını hep düşündük. Son haftalarda aldığımız seri galibiyetlerde yukarıları zorluyoruz. Lig uzun bir maraton. Bundan sonra daha iyi olmak istiyoruz. Bu ligde yeniyiz. Şu an gelmiş olduğumuz nokta bizim hedeflerimizin olduğu yerlerdi. Altta olsaydık üst sıralara doğru gitmek isteyecektik. Şu anda bulunduğumuz yerden üste çıkmak için çalışıyoruz. Önümüzde oynayacağımız üç maç var. Bunları yenersek yerimiz değişir. Ve son 8 hafta bu takım yenilmedi. İyi ve modern bir futbol oynuyoruz. Tüm rakiplerin şaşırdığı bir futbol oynuyoruz. Onları fazla şans vermemeye çalışıyoruz. Bundan dolayı da tüm oyuncularımı kutluyorum” dedi.
Yozgatspor’un oyun sitilini de değerlendiren Güven, ”Yozgat iyi ve oturmuş bir takım. Kendi evinde mücadele eden bir takım. Bugüne kadar kendi evindeki bir çok maçı kazandı. Bu nedenle bizim orada oynadığımız futbol onları bile şaşırttı. İnşallah destek geldikçe bu takım istenilen yerlere rahatlıkla gelecektir” şeklinde görüş ortaya koydu.

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.