MÜSİAD Hatay şubesi İstanbul’a çıkarma yapacak

0
128

Dünya çapında iki büyük organizasyon olan MÜSİAD Fuarı ve IBF Kongresi, bu yıl 6-10 Ekim 2010 tarihleri arasında 65 ülkeden 3 binin üzerinde uluslararası katılımcı ile gerçekleştirilecekMÜSİAD Hatay şubesi İstanbul’a çıkarma yapacak

MÜSİAD Hatay Şube Başkanı M.Fatih Tosyalı, 6-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan MÜSİAD ve IBF Fuarı hakkında açıklamalarda bulundu. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD), 20 yıllık başarılı deneyimini iki yılda bir İstanbul’da organize ettiği Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ve MÜSİAD Uluslararası Fuarı ile taçlandırmaya hazırlanmakta olduğunu belirten Tosyalı, derneğin kurulduğu 1990 yılından bu yana gerçekleştirdiği faaliyetler ve çalışmalar arasında uluslararası ilişkilerin geliştirilmesinin önemli bir yer tuttuğuna işaret etti.
“Güç Birliği” sloganıyla yıllardır düzenlenen iki dev uluslararası organizasyon olan MÜSİAD Fuarı ve IBF Kongresi’nin bu yıl 6-10 Ekim 2010 tarihleri arasında, 65 ülkeden 3.000’in üzerinde uluslararası katılımcı ile gerçekleştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, “MÜSİAD, Türk işadamlarının yurtdışına açılmasını teşvik etmek, onların ihracat, ithalat, yatırım ortaklıkları ve teknoloji alışverişi gibi alanlarda uluslararası ilişkilerini geliştirme konusunda büyük bir ilerleme sağlamıştır. Bu çalışmaların esası, ülkeler arasındaki ekonomik, ticari ve sosyo-kültürel ilişkilerin geliştirilmesi anlayışına dayanır. Bu bağlamda, “Güç Birliği” sloganıyla yıllardır tertiplediğimiz iki dev uluslararası organizasyonumuzu (MÜSİAD Fuarı ve IBF Kongresi), bu yıl 6-10 Ekim 2010 tarihleri arasında, 65 ülkeden 3.000’in üzerinde uluslararası katılımcı ile gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 1995’den bu yana her yıl düzenli olarak Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen IBF-Uluslararası İş Forumu, işadamlarını bir araya getiren, katılımcılar arasında sektörel işbirliği ve dayanışma için fırsatlar, ortamlar oluşturan, ticaret ve yatırım köprüleri inşa eden bir platformdur. Bu platformun 14. Kongresi, 6–9 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde “İslam Ülkelerinin Kalkınmasında Teknolojinin Önemi” teması kapsamında gerçekleştirilecektir” dedi.

150 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Açıklamalarının devamında MÜSİAD Hatay Şubesi olarak üyelerin geniş katılımıyla gerek stand bazında gerekse fuar katılımcıları ile görüşmeler olmak üzere fuara iştirak edeceklerinin altını çizen Tosyalı, “Ülkemizden ve yurtdışından çok sayıda devlet başkanı ve seçkin devlet adamı, bürokrat, ticaret ve sanayi odaları başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanı, akademisyen, işadamı ve basın mensubu söz konusu tema etrafında bir araya gelecektir. Aynı zamanda Uluslararası İş Forumu Başkanlığı, T.C. Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül tarafından yürütülen ve Devlet Planlama Teşkilatı’nca (DPT) koordine edilen İslam Konferansı Teşkilatı (İKT), Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK)’nin resmi iş forumudur. IBF Kongresi ile eş zamanlı olarak iki yılda bir organize edilen ve Dış Ticaret Müsteşarlığımızın da dış alım heyetleriyle yurtdışı iştirakine katkı sağladığı MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nın 13.’sü de, 7–10 Ekim 2010 tarihlerinde CNR Fuar Merkezi’nde tüm sektörlerden katılımcıları ağırlayacaktır. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da MÜSİAD Uluslararası Fuarı’na, yurtiçi ve yurtdışından 500’ü aşkın firmanın iştirak etmesi ve toplam 150.000 kişinin fuarımızı ziyaret etmesi beklenmektedir. MÜSİAD Hatay Şubesi olarak, üyelerimizin geniş katılımıyla gerek stand bazında gerekse fuar katılımcıları ile görüşmeler olmak üzere MÜSİAD fuarımıza iştirak ediyoruz. Milletimize, ülkemize, üyelerimize ve iş dünyasına katkılar sağlayacağını ümit ediyorum” şeklinde görüş ortaya koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =