İskenderun İlçe Müftülüğü’nce düzenlenen Kur’an ziyafetinde kapalı spor salonunu dolduran yüzlerce insan Kur’an-ı Kerim’i en güzel sesli hafızlardan dinleme fırsatı buldu.Kur’an ziyafeti gönülleri mest etti Kur’an-ı Kerim’in nüzulünün 1400’ncü senesi münasebetiyle İskenderun Belediye Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu’nun yanı sıra Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya, Manisa Saruhanlı Eğitim Merkezi Müdürü Osman Ergin, İstanbul Fatih Camii imam hatibi Osman Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Kur’an ziyafeti öncesi yaptığı konuşmasında, “Kur’an-ı Kerim dünyada barışı, kardeşliği ve hoşgörüyü hakim kılmak için gönderilen yüce bir kitap. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımızca Kur’an yılı olarak kabul edildiği için, insanlığa hidayet olarak gönderilen Kur’an-ı dolu dolu yaşamak ve yaşatmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.
Dünyada çeşit çeşit insanların, partilerin ve derneklerin olduğuna vurgu yapan Müftü Sinanoğlu, insanların ve kuruluşların dünya işlerinde huzur bulamadığını belirterek, “Ezan-ı Muhammediye ve Kur’an okunmaya başlandığı zaman, insanların huzur içerisinde bir araya toplanmasına vesile olur. Bu da Kur’an ve ezanın İslam için ne kadar mukaddes değerler olduğunu gösterir. Kur’an yolunda yürüyen insanlar okudukları güzel sesle insanlara huzur veriyor. Dünyada hiçbir 600 sayfalık kitap ezberlenemez. Ama Kur’an-ı Kerim ezberleniyor. Bu da yüce kitabın kutsallığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Ne mutlu Kur’an-ı Kerim’i okuyup anlayana ve O’nu hayatında tatbik edene” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Manisa Saruhanlı Eğitim Merkezi Müdürü Osman Ergin, İstanbul Fatih Camii imam hatibi Osman Şahin program da okudukları Kur’an-ı Kerim ile adeta gönülleri fethettiler. İskenderun Müftülüğü’nce düzenlenen programa İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman, Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, AK Parti İskenderun Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat ve davetliler katıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + fifteen =