AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar:

“25 yıllık özlemimiz gerçekleşti”

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun’un 25 yıllık özleminin limanın özelleşmesi ile sona erdiğini söyledi.
Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne ait İskenderun Limanı’nın 36 yıl süre ile işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 372 milyon dolarla Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş vermesi değerlendiren Milletvekili Karasayar, İskenderun’da işsizliğin azalacağını söyledi.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Limanı’nın daha aktif hale gelmesi, için milletvekili olduğu günden itibaren sürekli Başbakan Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzeri, Ulaştırma Bakanlığı ve Özelleştirme İdaresi ile sık sık görüştüğünü, bu özelleşme süresince basından da önemli destekler gördüğünü ifade etti.
Limanın özelleşmesi için bir ayda sonuçlanan yazıların cevaplarının verdiği mücadele sayesinde bir günde aldığını kaydeden AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun halkına müjdeli haberi vererek şöyle konuştu; “İskenderun Limanı bölgenin Ortadoğu’ya açılan penceresi. İhale sürecinde ciddi firmalar arasında yaşanan rekabet, limanın ve bölgemizin önemini bir kez daha ortaya koydu. İskenderun Limanı’nı 36 yıllığına kiralayan LİMAK bölgemize ciddi yatırımlar yapacaktır. İskenderunlulara hayırlı uğurlu olsun. Limanın çalışmaya başlamasıyla birlikte şehrimizde müthiş bir ekonomik hareketlilik yaşanacaktır. Hükümetimiz döneminde İskenderun şantiyeye dönmüştür. Kentimizde bulunan pek çok kamu kurum ve kuruluş binası yenilenmektedir. Limanın özelleştirilmesi de bu yatırımların en önemli halkasını oluşturmaktaydı. Çok şükür, ihale süreci İskenderunluların ve ülkemizin lehine sonuçlandı. Şu anda 25 yıllık hayalimiz gerçekleşti. Çocukluk yıllarımızdaki gördüğümüz İskenderun’daki canlılığı ve hareketliliği tekrar kazandırmak için elimizden gelen tüm mücadeleyi ortaya koyduk. Bizim laf üretecek zamanımız olmadı. Hayırlı olsun.”

BİZİM LAF ÜRETECEK ZAMANIMIZ OLMADI
İskenderun’un devletten alması gereken yatırımların % 90’ını aldığını belirten AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, “Bizim göreve geldiğimiz günden bu güne kadar laf üretecek zamanımız olmadı. Sonucuna varamadığımız hiçbir projemizi sizlerle paylaşmadık. Sürekli halkımızın mutluluğu, huzuru ve refahı için çalıştık. Bundan sonra da aynı doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İsken derun’lu hemşehrilemizin gönlü rahat olsun, biz onlar için her şeyi yapıyoruz. İskenderun’da 2 yıl içinde yaklaşık 10 bin kişiye iş sağlayacak projelerimiz var. İnşallah onları da en kısa sürece hayata geçireceğiz. İskenderun Limanı’nın da özelleşmesiyle bölgemizde büyük bir atılım olacak. Herkese hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here