MHP İskenderun İlçe Başkanı Gül:

“MHP ve ülkücüler tek vücut”

12 Eylül öncesinde ülkücü hareketin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev yapmış, bazıları cezaevlerinde işkence görmüş, çile çekmiş, bugünkü ülkücülerin ağabeyleri, babaları ve ak sakallıları olarak kendilerini tanıtan İskenderun’lu 51 ülkücü bir araya gelerek, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve ülkücü harekete bağlılıklarını bir basın bildirisi ile Türk kamuoyuna deklare ettiler.
MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül de, parti binasında yaptığı açıklamasında, MHP ve ülkücülerin hep birlikte hareket ettiğini belirterek, ülkücüler üzerinden hiç kimsenin siyaset yapamayacağını ve hiç kimsenin bu camiaya zarar veremeyeceğini söyledi. Gül, yaptığı açıklamasında, “Referandum süresince partimize bir çok koldan karalama ve saldırılar yapılmıştır. Bunları yapanların çoğu da ekran başında eski ülkücüler sıfatıyla ortaya çıkmış ve kendilerini tanıtmamıştır. MHP ve ülkücüler hiç kimsenin ayak oyunlarına gelmeyecek olup, Başbuğ Alparslan Türkeş’in yolunda ve MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli’nin önderliğinde hareket edecektir. Hepinizin malumu olan ve geride bıraktığımız referandum süresince ve sonuçların açıklanmasından sonra MHP’ye birçok koldan çeşitli saldırılar ve karalamalar yapılmıştır. Her gün bir TV kanalında bir figüran çıkıyor, MHP’yi haksız yere eleştiriyor. MHP’ye ve saygın genel başkanımıza saldırıyor. Bunları yapanların bir çoğunda ekranlarda dikkat çekmeyen isimlerin önüne ‘eski ülkücü’ sıfatı koyuluyor. İşte kendilerine eski ülkücü diyen bu kişiler konuştukları zaman bir yere ait olmamanın verdiği boşluğun yıllarca Başbuğumuza yaptıkları ihanetin ve lider Devlet Bahçeli kompleksinin ezikliğiyle ağızlardan salyalar eksik olmuyor. Bu eski sıfatlı yaratıklar istedikleri kadar ekranlarda boy göstersin ve AKP’nin değirmenine su taşısınlar, bizler inanıyoruz ki ülkücüler bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Çünkü MHP ne tehdit edilecek bir parti ne de bu tip ayak oyunlarıyla sarsılacak bir siyasi oluşumdur” dedi.
MHP İlçe Başkanı Gül, “Ekranlarda MHP’yi eleştirip saldırırken ülkede dönen dolaplara seyirci kalan ve Başbakanın kendilerine yakıştırdığı sıfatla bağımsız ülkücü olanlar AKP’nin yeni dünya düzenine bağlanma sevdasına hizmet etmektedir” diyerek açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Gittikleri yerlerin yenisi olamayan fakat terk ettikleri davanın eskisi olmaktan prim yapmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidir. MHP’liler ülke idaresinde göstermiş olduğu teslimiyetçi tutumla kısa vadede ülkemizin bölünmesine sebebiyet verecek bir Başbakanın partisine destek vermek ya da aynı safta durmak istememektedir. Ben ülkücüyüm diyenlerin Ne Mutlu Türküm diyene bile diyemeyen bir Başbakanla beraber hareket etmesi, bu dünyada cehenneme girmesiyle eş değerdir. Ben eski ülkücüyüm diyerek her ortamda ülkücülere ve partilerine hakaret edenler şunu iyi bilsinler ki, kullanıldıktan sonra bir çöpe atılacaklardır ve dönecekleri bir kapıları da olmayacaktır. Bugün burada MHP’ye kurulduğu günden beri hizmet eden değerli büyüklerimin göstermiş oldukları üstün sadakat ve bağlılığı gönülden tebrik ediyorum ve ruhunu emperyalist AKP’ye satan eski sıfatlı figüranlara da verilecek en iyi cevap olduğunu düşünüyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here