İskenderunspor ağır yaralı

Spor Toto 3. Liginde mücadele eden İskenderunspor, hafta sonu Pazar günü Trabzon temsilcisi Yalıspor ile deplasmanda Yavuz Selim Stadı’nda karşı karşıya geldi. Öner Fırat’ın yönettiği maçın yardımcılıklarını ise Nihat Özdayı, Kenan Koç yaparken dördüncü hakem ise Murat Üstünol oldu.Yalıspor  4 – 0  İskenderunspor Pazar günü saat 15.00 da Trabzon Avni Aker Stadı yan sahasında Yalıspor ile İskenderunspor karşı karşıya geldi. Deplasmandan puan ya da puanlar almak için Trabzon’a giden İskenderunspor, Teknik Direktör Can Güven ve Yardımcı Antrenör Ender Tıraş’ın verdikleri taktikleri soyunma odasında dinleyen futbolcular sahada verilen görevi yerine getiremeyince, Yalıspor İskenderunspor kalesine yüklenmeye başladı. İlk yarıda pozisyon üzerine pozisyon bulan ancak kaleci Savaş ve savunma oyuncularının müdahalesi sonucu uzaklaşan top bir türlü İskenderunspor yarı alanından çıkmadı.
İlk yarının bitimine 5 dakika kala, dakikalar 40 gösterdiğinde Yalıspor’dan Eren topa sert vurdu, kaleci Savaş’ın ellerine çarpan top filelerle buluştu ve ilk yarı 1-0 ev sahibi takımın üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıda ise oyuncu değişikliklerini yapan İskenderunspor İsmail Şapkalı’nın yerine Özgür Bayar’ı, Ahmet Özen’in yerine ise Hakan Tümkaya’yı aldı.
İkinci yarıda da oyun kuramayan İskenderunspor maçın orta hakemi Öner Fırat’ın da zaman zaman hatalı kararları İskenderunspor’u oyun anlayışından uzaklaştırdı. İkinci yarının başlarında dakikalar 50’yi gösterdiğinde Onur’un attığı golle Yalıspor durumu 2-0 yaptı.
İskenderunsporlu futbolcuların sahadaki mücadeleleri yeterli olmayınca rakip takım sahada sert futbol oynamayı tercih etti. Maçın hakeminin de buna müsamaha göstermesi maçın şeklini bir anda değiştirdi. Dakikalar 55’i gösterdiğinde Bünyamin ikinci sarı kartı görü ve kırmızı kartla oyun dışına alındı.
55. dakikadan sonra on kişi kalan takımın morali de bozuldu.10 kişi olan rakibinin üzerine gelen Yalıspor 64.dakikada Zekeriya, 86’da ise yine Eren İskenderunspor’un filelerini havalandırdı.
Turuncu mavili ekibimiz Trabzon deplasmanından 4-0 gibi farklı bir mağlubiyetle İskenderun’a döndü. Yaşanan bu ağır mağlubiyetin ardından hiç kimsenin ağzını bıçak açmazken, futbolcuların da oldukça üzgün oldukları görüldü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 18 =