Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Aziz Yazar, 12 Eylül’de gerçekleştirilen referandumda ilçe teşkilat örgütü olarak başarılı bir şekilde çalıştıklarını ve çıkan sonuçtan memnun olduklarını söyledi. Milletvekili Yazar, aynı çalışma ile önümüzdeki genel seçimlerde iktidarın fitilini İskenderun’dan ateşlediklerini belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Aziz Yazar, CHP İskenderun İlçe Başkanı Zeki Çıkan ile birlikte referandum ve genel seçimlerle ilgili bir değerlendirme yaptı. CHP genel seçim fitilini ateşledi
İlçe Teşkilat binasında düzenlenen basın toplantısına CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, CHP İskenderun İlçe Başkanı Zeki Çıkan, CHP belediye meclis üyeleri, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve partililer katıldı.
Toplantıda ilk olarak konuşan CHP İskenderun İlçe Başkanı Zeki Çıkan, ilçe örgütü olarak yaklaşık 9 ay sonra yapılacak olan genel seçimler için kolları sıvadıklarını belirterek, “Referandum sonrası seçim çalışmalarının hangi alanlarda ve hangi nitelikte gerçekleşmesi gerektiğini bize göstermiştir. CHP’nin 2011 yılında tek başına iktidar yolu açılmıştır. Yol haritamız belli olmuştur. Halkın iktidarı ancak CHP’nin iktidarıyla gerçekleşecektir. Seçime hazırlık komitelerimiz her düzeyde ve her birimde kurulmaya başlamıştır. Tüm parti üyelerimizi bağrımıza basıyoruz. Gün, ülkemizin çıkarlarını ve grupsal çıkarların önünde tutma günüdür. İskenderun CHP ilçe örgütü 9 ay sonra gerçekleşecek genel seçimler öncesinde İskenderun halkının sorunlarını sahiplenerek birlikte çözüm yollarını üretecektir. Mustafa Kemal’in öncülüğünde kurulan CHP postallılardan ve sarıklılardan yana bir gelecek kurmak isteyenlere Uğur Mumcu’ların Nazım Hikmet’lerin Deniz Gezmiş’lerin ışık saçan hayalleriyle ve mücadelesiyle cevap verecektir” dedi.
Ardından konuşan CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar ise 12 Eylül referandumunda Hatay’dan ve Türkiye’den çıkan sonuçtan oldukça memnun olduklarını belirtti. Referandumun hemen ardından kolları sıvayarak 9 ay sonra yapılacak olan genel seçimler için fitili ateşlediklerini kaydeden Milletvekili Yazar, CHP’nin genel seçimlerde iktidar olacağına inandığını kaydetti. CHP İskenderun İlçe Örgütü olarak yapılan örgütlü çalışmalardan oldukça memnun olduğunu ifade eden CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, CHP’nin iktidar fitilini de İskenderun’dan ateşlediklerini söyledi.
Türkiye’de işsizliği asgari seviyeye indirmek için çalışacaklarını belirten Milletvekili Yazar, “İnsanlarımız işsizlikten kıvranıyor. Çiftçimize yeterli destek verilmiyor. 657’ye tabii olan muhtarlarımızın aldığı maaşlar çok komik. Muhtarlarımız bu maaşla kendi SSK primini bile zor yatırıyor. Biz tüm bunları iktidara geldiğimizde çözeceğiz. İnsanlarımızın mutluluğu CHP iktidarından geçiyor” ifadelerini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =