Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş (HAVAŞ) Bölge Müdürü Fatih Aydın, kent merkezlerinden havaalanına kaliteli ulaşım hedeflediklerini söyledi. Aydın, İskenderun Belediyesi Encümen Salonu’nda Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in de katıldığı bilgilendirme toplantısında, Hatay Havaalanı ile İskenderun şehir merkezi arasında servis hizmeti vermeye başladıklarını bildirdi. Halka iyi hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Aydın, ”Kaliteli hizmetin yaratacağı memnuniyet sevindiricidir. Başlangıçta yaşanacak muhtemel olumsuzluklarda, yapıcı eleştirilerle sorunların üstesinden birlikte gelebiliriz. İskenderun’dan havaalanına gidiş gelişlerde saatin kaç olduğu değil, hizmet önemlidir. İskenderun’da henüz irtibat noktası oluşturmadık, ama ileride böyle bir ihtiyaç duyulursa elbette burada da böyle bir nokta açabiliriz. Bu iş için 4 araç tahsis ettik. Durakta tek yolcu da olsa, seferimiz gerçekleşecek.”dedi.
Belediyeden çalışmalarına destek isteyen Aydın, kent içi servis güzergahının başlangıç noktasında otobüs durağı olmasının uygun olacağını, duraklarda bilgilendirici levhaların bulunmasının yolcular için kolaylık sağlayacağı görüşünü dile getirdi.
Ulaşım bedeli olan 13 liranın şoföre mutlaka makbuz karşılığı ödenmesi gerektiğini belirten Aydın, ücretin mali çalışma programıyla belirlendiğini kaydetti.
Belediye Başkanı Civelek de, havaalanına ulaşım hizmetinin sorunsuz işlemesi konusunda gerekenin yapılacağını, halkın her şeyin en iyisine layık olduğunu vurguladı.
Havaalanı servis araçlarının hizmete girmesiyle, gece yolcunun uçağa, uçaktan inenin de evine ulaşımında yaşanan sorunun giderildiğini kaydeden Civelek, ”Elimizden gelen yardımı yapacağız. Önemli olan vatandaşa hizmettir. Halkın uçağa ulaşımında yaşadığı sorunu bu hizmetle çözmüş olacaksınız. Sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Turizm seyahat işletmecisi Alp Güneşberk de, güzergah üzerindeki İskenderun Belediyesi Sosyal Tesislerinde yolcuların beklemesinin ve ihtiyaçlarını giderebilmesinin uygun olacağı görüşünü belirtti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here