Ana Sayfa Güvenlik Yeni adliye binası göz kamaştırıyor

Yeni adliye binası göz kamaştırıyor

İskenderun yeni Adliye Sarayı’nın yapım çalışmaları tam gaz devam ediyor. Yakın bir zamanda yapımı tamamlanacak olan Adliye Sarayı, İskenderunlulara tam donanımlı ve kapsamlı bir şekilde hizmet verecek.
Her gün gelişen İskenderun’a yeni yapılan kamu binaları da eklenince kentimizin ilerleyen yıllardaki potansiyeli daha da artacağa benziyor.
Emniyet Sarayı, Tapu ve Kadastro binası, Yeni Devlet Hastanesi, alışveriş merkezleri ile birlikte yeni adliye sarayı da donanımı ve dış görüntüsüyle kentimize ayrı bir güzellik katıyor.
Yapımına yaklaşık 1-5 yıl önce başlanan Yeni Adliye Sarayı’nda yaz kış demeden gerçekleşen çalışmalar sonucu ortaya resim karesinde görülen muhteşem bir yapıt ortaya çıktı.
Türkiye’de örnek sayılabilecek nitelik taşıyan İskenderun’un yeni adliye binasının tamamlanması için yüklenici firma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Arsuz yol kavşağı üzerinde 27190,93 metrekare alan üzerine inşa edilen yeni adliye sarayı, 20.687.000 TL’ye mal oldu.
Uzun yıllardır, Cumhuriyet meydanındaki tarihi binada adalet dağıtan adliye binasının daha modern ve çağdaş bir binada hizmet verecek olması, bölge halkını da oldukça memnun etti.
Dış cephesinin son rötuşları yapılan Yeni Adliye Sarayı’nın en kısa zamanda bitirileceği belirtildi.

Yeni Adalet Sarayı: Arsa alanı 13560,21 toplam kullanım alanı 27190,93 metrekare, ihale bedeli 20.687.000 TL, sözleşme tarihi 13.02.2009, yer teslim tarihi 26.02.2009, Cumhuriyet Savcısı 39 Hakim odası, 38 duruşma salonu; 3 Ağır Ceza 1 Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi, Ticaret Mahkemesi, 10 Asliye Ceza Mahkemesi, Çocuk Mahkemesi, 4 Sulh Ceza Mahkemesi, 6 Asliye Hukuk Mahkemesi, 3 Sulh Hukuk Mahkemesi, 2 Aile Mahkemesi, Kadastro Mahkemesi, 2 İş Mahkemesi, 3 İcra Mahkemesi, 6 İcra Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü, kadın, erkek ve çocuk için ayrı ayrı nezaretler, 1 Polis Merkezi, Adli Tabip ve otopsi odası, nüfus bürosu, banka, kreş, yemekhane, kafeterya, spor ve bilgisayar odaları, basın merkezi, arşivler ve diğer sosyal tesisler için yeterli alan bulunacak.

YORUM YOK

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here