Yeni eğitim ve öğretim yılına önümüzdeki pazartesi günü başlanacak olması dolayısıyla, öğrencilerin okula gitmek için kullanacakları servis araçlarının şoförleri ile bir toplantı düzenleyen İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, toplantı da trafik kurallarına uyulması, taşımacılıktaki hal ve hareketler ve fiyat mekanizması hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Toplantı hakkında görüşlerini aldığımız Oda Başkanı Akın, servis şoförlerinin bu sezonki eğitim ve öğretim yılındaki taşıma ücretlerinin 2008 yılındaki fiyatla aynı fiyatın uygulandığına işaret ederek, “Servis şoförlerinin ücret konusunda büyük sıkıntı yaşıyor. Rekabet yüzünden taşıma ücretlerine zam yapamıyorlar. Hatay Esnaf Odaları Birliği’nin belirlediği fiyatın üzerine çıkılmıyor, ama fiyatın oldukça aşağısına iniliyor” dedi.
Geleceğin teminatı çocuklarımızı evlerinden okula götüren servis şoförlerinin bizim için çok önemli görevler üstlendiklerine değinen Başkan Akın, “Onların üzerine çok büyük görevler düşmektedir. Hiç kimse malını bile herhangi bir kişiye teslim edemezken, siz kendi canınız olan çocuklarınızı onlara teslim ediyorsunuz. Bu konuda da servis şoförlerinin elinden gelen gayreti yerine getireceklerine inanıyoruz. Veliler emanet ettiği çocuklarının varsa rahatsızlıkları veya hastalıkları hakkında servis şoförlerini mutlaka ama mutlaka bilgilendirsinler. Ayrıca bilmedikleri ve tanımadıkları servis şoförlerine de çocuklarını teslim etmesinler” derken, öğrencilere iyi bir eğitim yılı dileğinde bulundu.
Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda yine işbaşında olacak olan kaçak servisçilerin bu işi yasal yollarla yapan insanların emeğini çalmakla suçlayan Başkan Akın, “Kaçak servislerin bir türlü önüne geçilemiyor. Belediye ve trafik ekiplerinin bu konu ile ilgili çalışmaları var ama, yeterli olmuyor. Bu tür insanlar işi layığı ile yapan, vergisini sigortasını yatıran insanların emeğini çalıyorlar. Bunlar kısaca hırsızlık yapıyorlar. Bu konuda da muzdaribiz!” diye de sert tepki gösterdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here