MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, il teşkilatlarına gönderilen genelge hakkında konuştu:

“Üzerimize düşen vazifeyi yerine getirdik”

MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin il teşkilatlarına gönderdiği genelgeden yola çıkarak Anayasa değişikliklerinin halk tarafından kabul edildiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:Üzerimize düşen vazifeyi yerine getirdik
“Partimiz, milletimizin referandumla verdiği mesajı almış ve sonuçla ilgili kapsamlı bir analiz sürecini başlatarak; mesajlarını, düşüncelerini, beklentilerini ve nasıl bir Türkiye hedeflediğini milletimize daha iyi anlatabilmek amacıyla tüm karar mekanizmalarını harekete geçirmiştir. Unutmamak gerekir ki, büyük bir ittifakla çıkması arzulanan ve doğal olanı da bu olan Anayasa değişikliklerine muhalefet eden büyük bir toplumsal kitle de varlığını göstermiştir. Bu haliyle, referanduma sunulan Anayasa değişikliklerinin, üzerinde uzlaşılan bir metin olmaktan daha ilk günde uzaklaşıldığı bariz olarak görülmüştür. MHP’nin tüm teşkilatları ve mensupları üzerlerine düşen vazifeyi yerine getirmiş; ancak buna rağmen eksik kalınan, yetersiz olunan alanların kararlılıkla tespiti ve teşhisi için yoğun bir çalışma dönemine girilmiştir. Vaktinde ya da erken yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimi’nin tüm hazırlıkları bir an önce tamamlanacak ve partimiz iktidar yolunda azimle yürüyecektir. Partimizin tercihi olan ‘hayır’ oylarını benimseyen ve destekleyen aziz vatandaşlarıma ve değerli dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.
Referandumda, Anayasa değişiklikleri için ‘evet’ oylarını kullanan tüm vatandaşlarımın verdikleri kararlarının da çok kıymetli olduğuna inanıyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 4 =