2010-2011 eğitim öğretim yılına okul öncesi eğitime Salı gününden itibaren uyum haftası adı altında başlandığını söyleyen İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrittin Bereketoğlu, eğitime tüm ülke genelinde Pazartesi günü başlanacağını söyledi.Ders kitapları dağıtıma hazır! İlçemizde okulların eğime hazır olduğunun da altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bereketoğlu, sınıflardaki öğrenci sayılarını normale çekeceklerinin altını çizidi. Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili ilçemizdeki son durum ile ilgili görüşlerini aldığımız İlçe Milli Eğitim Müdürü Bereketoğlu, eğitim öğretim yılının ilk günlerinde sıkıntılara mahal vermemek ve öğrencilerin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde eğitim öğretim alabilmeleri için müdürlük olarak eğitim mekanlarını hazır hale getirebilmek için çaba sarf ettiklerini, sarf etmeye de devam ettiklerini söylerken, “Geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlanan okul öncesi eğitime başlayan yeni öğrencilerimiz, Salı gününden itibaren uyum haftası adı altında okullara gitmeye başladılar. Okulların normal açılışı tüm yurt genelinde olduğu gibi İskenderun’da da Pazartesi günü yapılacaktır. 2010-11 eğitim öğretim yılı için bir kısım okulların onarımı henüz tamamlanamadı. Çalışmalara devam ediliyor. Bu okullarda pazartesi gününe kadar tamamlanmış olacaktır. Öğretmen sıkıntılarımız her şeye rağmen olmayacak. Öğretmen açığımız, görevlendirme ile çözme yoluna gidildi. Orta öğretimde biraz sıkıntı olacak. Çünkü yapımı devam eden okul inşaatının tamamlanamamasından kaynaklanıyor. Ayrıca, öğrencilerin bazı okullara yoğun talebin olması kayıtlarda bizi sıkıntıya sokmuştur. Ancak, tek bir öğrenci dahi kayıt dışı kalmamıştır. İlk ve ana okullarda zorunlu olması kapsamında kayıtta %100 hedefe ulaşmış durumdayız.
Özellikle orta öğretimde kayıt fazlalığı olan okullardaki öğrenci sınıf sayısını fazla olması bizim için önemli sıkıntılarımızdan birisidir. Ama bu sorunu da çözmek için yapı TOKİ tarafından devam eden Şehit Fatih Yonca Lisesi’nin tamamlanmasını bekliyoruz. Umarım bu okulun bize teslimi en kısa zamanda yapılır. Bu okulun eğitime başlaması ile tüm okullardaki sınıf fazlalığını normal sayıya düşürmek için sınıf fazlalığı olan okullardaki öğrencileri bu okula kaydıracağız” dedi. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve vatanımıza hayırlı olmasını dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrittin Bereketoğlu, eğitime destek veren eğitim gönüllülerine de vermiş oldukları desteklerinden dolayı da teşekkür etti.
Devlet tarafından hazırlatılan ders kitaplarının bu yılda ücretsiz olarak dağıtılacağını söyleyen İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrittin Bereketoğlu, kitapların ellerinde olduğunu ve dağıtım konusunda herhangi bir eksiklikleri olmadığını belirti.
Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi devlet tarafından hazırlatılan ders kitapları bu yılda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okulu öğrencilerine ücretsiz dağıtılacak. Konu ile ilgili bilgi aldığımız İlçe Milli Eğitim Müdürü Bereketoğlu, “Okul kitaplar elimize geldi. Bu konuda herhangi bir eksiğimiz yok. Ancak merkez ilçe olmamızdan ötürü Kırıkhan ve Belen ilçelerine dağıtılacak olan ders kitaplarının dağıtımını da bizler yapmaktayız. Bu alanda elbette ki sıkıntımız olmayacaktır ama belki ufak tefek sıkıntılar yaşanabilir” diye konuştu.

1 YORUM

  1. Ben ve Ailem yeni Ders yılında başarılar dileriz.

    Nasılsınız iyimisiniz ?

    Sefa’yı çok sevdiyini söylemişsin. Çok Teşekür ederim.

    Saygılarımla.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + 19 =