Dünya İlk Yardım Günü dolayısıyla İskenderun Kızılay Derneği yöneticileri, Prime Mall Alışveriş Merkezi’nde kurdukları stant ile halka Kızılay’ın faaliyetlerini anlatıyor. Prime Mall Alışveriş Merkezi Müdürü Arzu Özerdem’e katkılarından ötürü teşekkür eden Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, “Dünya ilk yardım günü etkinliklerinin amacı, ilk yardım ile ilgili basit uygulamaların hayat kurtardığını, her bireyin ilk yardımı öğrenmek ve hayat kurtarmak için yeterli potansiyele sahip olduğunu fark etmelerini sağlayarak ilk yardım öğrenmeye halkımızı teşvik etmektir. İlk yardımı öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu göstermek, ilk yardım konusunda yerel otoritelerin ve basının ilgi ve desteğini arttırmak, toplum tabanlı ilk yardım faaliyetlerinde birlikte hareket etmenin gayreti içerisindeyiz. Bu bağlamda Prime Mall Alışveriş Mağazaları yetkililerine bize sağladığı destekten ötürü teşekkür ediyoruz” dedi. Prime Mall Alışveriş Merkezi Müdürü Arzu Özerdem ise, “İskenderun’da hizmete girdiğimiz günden bu yana her fırsatta dile getiriyoruz, alış veriş merkezimizi daha sosyal hale getirmek için bu tür aktivitelere destek vermeye hazırız. İskenderun sosyal ve kültürel açıdan potansiyeli oldukça yüksek bir şehir. Kızılay Derneği’nin başlattığı bu girişimlerine de destek veriyoruz” ifadesini kullandı.
Günay, öte yandın Kızılay Derneği’nce maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler için de okul çantası kampanyası başlattıklarını, isteyen vatandaşların bu kampanyaya destek verebileceğini söyledi. Prime Mall Alışveriş Merkezi Müdürü Arzu Özerdem de maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler için başlatılan çanta kampanyasına destek vereceklerini sözlerine ekledi.

1 YORUM

  1. güzelliklerden güzel şeyler,gelişiyor,insanların hayat kurtarma istekleri bir kat daha artıyor,,duyarlı insanlarımızın da bu kampanyaya katılması gerekiyor.Biliyoruz ki insan en yüce değerdir.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here