CHP İlçe Başkanı Çıkan:

“Hayır oylarının yüzde 37’si CHP oylarıdır”

CHP İskenderun ilçe binasında düzenlenen basın toplantısında, CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar ve İlçe Başkanı Zeki Çıkan, referandum sonuçlarını değerlendirdi. Basın toplantısına CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar, Madenli Belediye Başkanı Asaf Güven, Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt, Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme, Akçalı Belediye Başkanı Ali Sabahoğlu, İskenderun Belediye Başkanvekili Cemil Uğutmen, CHP İskenderun Belediye Meclis üyeleri Ali Çıtanak ve Kamil Turan, İlçe Başkanı Zeki Çıkan ve partililer katıldı.
İlk olarak söz alan CHP İlçe Başkanı Zeki Çıkan, Türkiye genelinde halkın özgür iradesini sandığa yansıtarak yüzde 42 hayır oyu verdiğini ve hayır oylarının yüzde 37’sinin CHP oyları olduğuna dikkat çekerek, “Cumhuriyet Halk Partisi her vatandaşımızın özgür iradesine güvendi, güveniyor ve her zamanda güvenecektir. AKP gibi yurttaşlarımızın oylarını almak için oyları ipotek altına almadık. Hiç kimseye baskı uygulamadık. Para ve kömür dağıtmadık, işadamlarını tehdit etmedik. Türkiye genelinde halkımız özgür iradesini sandığa yansıtarak yüzde 42 hayır oyu vermiştir ve hayır oylarının yüzde 37’si CHP oylarıdır, sizlerin oylarıdır. Yapılacak ilk genel seçimlerde CHP’nin iktidar olacağını tüm kamuoyu görmüştür. Bizlerde iktidar olacağımıza yürekten inanıyoruz. Başbakanın teşekkür konuşmasını hepimiz dinledik. Başbakan kimlerden oy aldığını bir bir sıraladı. Çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz, canla başla çalışmaya da devam edeceğiz. Yurdumuzdaki tüm aydın, ilerici, demokrat ve devrimcilerin bir araya gelerek Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacaklarına yürekten inanıyorum. Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu, ilk genel başkanımız ulu önderimiz Mustafa Kemal’in ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusuyuz. Bizler ant içtik; ışık vermeyen, etrafını aydınlatmayan ampülleri söndürmeye, CHP’yi iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu’nu da başbakan yapmaya” şeklinde görüş bildirdi.
Ardından söz alan CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar da, seçmenlere teşekkür ederek, “Halkımız demokrasiye olan inancını 12 Eylül’de sandığa giderek göstermiştir. Ülke genelinde yüzde 58 evet çıkmıştır. Evet oylarının bu kadar yüksek çıkmasında AKP’nin yaz aylarında dağıttığı kömürün ve erzağın payı büyüktür. İskenderun ve Hatay genelinde anayasa değişikliğine hayır oyu çıkmıştır. Bir kez daha Hatay halkına Cumhuriyetimize sahip çıkan anlayışından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here