AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, referandumdan çıkan sonucu böyle değerlendirdi

“Demokrasinin kapısı aralandı”

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, referandumda çıkan sonuçla ülkemizin ve milletimizin kazandığını söyledi. Milletvekili Karasayar, halk oylaması sonucunda demokrasi kapısının da aralandığını ifade etti.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, düzenlediği basın toplantısında 12 Eylül referandumunda çıkan sonucu masaya yatırdı. AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen basın toplantısına İlçe Başkanı Musa Kurşun, AK Parti İskenderun belediye meclis üyeleri, ilçe teşkilat yöneticileri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.
Referandumun huzurlu ve sakin bir şekilde geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, çıkan sonucun ülkemizin geleceği açısından, güçlü ve müreffeh Türkiye oluşturmak adına son derece önemli gelişme olduğunu dile getirdi. Milletvekili Karasayar açıklamalarının devamında; “Biz AK Parti olarak hayır veren vatandaşlarımıza da saygı gösteriyoruz. Çünkü Türkiye’de hep birlikte kardeşçe bir yaşam oluşturmak tek amacımızıdır. Halkımızın referanduma % 58 Evet demesiyle demokrasi kazanmıştır. Yaklaşık 2 aydır, tüm esnafımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, halkımıza anlattığımız referandumun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Tabiî ki düşünceler farklı olabilir. Bizler siyasiler olarak halkımızın göstermiş olduğu bu karara saygı duyuyoruz. Sandıkta % 100 evet veya % 100 hayır çıkması, veya sandığa gidilmemesi tamamen demokrasiye ters düşer. Ama demokrasinin güzelliği ülkemizde tamamen yaşanmıştır. Diğer bir sevindirici gelişme ise, referandumun ülkemizde sorunsuz geçmesidir. İskenderun’da da çalışmalar süresinde bizler farklı görüşte olan arkadaşlarımızla sarıldık. Birbirimizi üzmeden süreci referandum gününe taşıdık. Çıkan sonuçla demokrasinin daha ileriye götürülmesi açısından vatandaşlarımız % 58 ile yetki verdiler. Bundan sonra ülkemizin geleceği adına çok ciddi adımlar atılacak. Demokrasi adına atılan adımlarda ülkemizi hak ettiği yerlere en kısa süre içinde getirecektir. Türkiye Cumhuriyeti bu referandumla çok ciddi kazanımlar elde etmiştir. Ülkemiz 3-5 yıl sonra daha farklı bir Türkiye olacak. 3-5 yılda alınan mesafeler 1-2 yılda alınacak. Bu da ülkemiz ve milletimizin geleceği açısından son derece olumlu ve güzel adımlardır” diye konuştu.
Demokrasisi gelişen ülkelerde ekonominin de geliştiğini belirten AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar demokrasi ile ekonomi at başı gittiğini, milli geliri kişi başına yüksek olan ülkelerde en büyük payın demokrasi olduğunu ileri sürdü. Artık Türkiye’nin de önünün açıldığını kaydeden Milletvekili Karasayar, İskenderun İlçe Teşkilatı’na, kadın ve gençlik kolları üyelerine, referandum sürecinde göstermiş oldukları çalışmalardan, yoğun çaba ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here