Milletvekili Yazar:

Referandum çalışmalarını tempo düşürmeden sürdüren CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, gün içerisinde ilk olarak sebze hali esnafıyla bir araya geldi. Ardından Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret eden CHP Milletvekili Yazar, anayasa değişiklik paketinin detaylarını esnaf odasının üyeleriyle paylaştı. Türkiye’de tarımın bittiğine işaret eden Milletvekili Yazar, “Sadece geçen yıl 5 milyar dolarlık tarım ürünü ithal etmişiz. Önceleri Türkiye tarım ülkesiyken ve tarım ürünleri ihraç ederken, şimdi dışarıdan tarım ürünü satın alır hale gelmişiz. Halbuki iç piyasada çiftçimiz sübvanse edilse, tarım ürünlerini ithal etmeye gerek kalmaz ve milyarlarca dolar yurt içinde kalır. Türkiye’nin borcu son 8 yılda dört katına çıktı. Sokaktaki vatandaş, esnaf, sanayici, öğrenci, kısacası herkes bankalara borçlu. Halkımız borcu borçla çevirerek ayakta kalmaya çalışıyor. Ekonomik tablo her geçen gün daha kötüye gidiyor. Tüm bunlara rağmen hükümet pembe bir tablo çizmeye çalışıyor. Bütün bu olumsuzluklara vatandaşımız 12 Eylül’de sandıkta cevap verecektir” diye konuştu. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çardaklı, anayasada yapılmak istenen değişiklik maddelerini üyelerine anlatacaklarını ve üyelerin kendi hür iradeleriyle sandığa gideceklerine vurgu yaptı.
Ardından Fil Filtre Fabrikası’nı ziyaret eden ve fabrika çalışanlarıyla bir araya gelen Milletvekili Yazar, referandumun çalışanlara hiçbir hak getirmediğinden yakındı. Fil Filtre’den İskenderun Deniz Ticaret Odası’na geçen Milletvekili Yazar ve beraberindekiler, Deniz Ticaret Odası Başkanvekili Kadir Doğan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandılar. Hükümetin bugüne kadar denizcilik sektörünün gelişmesi için hiçbir adım atmadığını ileri süren Milletvekili Yazar, anayasada yapılması öngörülen değişikliklerden bahsetti. Ziyaret sohbet ortamında devam etti.
Gün içerisinde İskenderun Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Mühendisler ve Mimarlar Odası ve Doktorlar Caddesi esnafını da ziyaret eden Milletvekili Yazar, vatandaşları referandumda ülkenin geleceğini düşünerek bilinçli davranmaya davet etti. Milletvekili Yazar’a tüm ziyaretleri boyunca CHP İskenderun İlçe Başkanı Zeki Çıkan, belediye meclis üyeleri ve partililer eşlik etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here