Spor Toto 2.lig beyaz grubunda mücadele eden Güney temsilcisi İskenderun Demir Çelik Spor Kulübü, hafta sonunda İskenderun 5 Temmuz Stadı’nda oynanan Spor Toto 3.Lig 2.grubunda yer alan takımlardan Anadolu Üsküdar 1908 Spor maçı öncesi Y.İskenderunspor kulübüne başarılar diledi. İDÇ Spor’dan İskenderunspor’a jest
İskenderun Demir Çelikspor’un çiçeğini yöneticilerin Turgutlu deplasmanında olmalarından dolayı 5 Temmuz Stad Müdürü Reşat Çağlar, Yeni İskenderunspor takım kaptanı Arafat Tarhan’a takdim etti. Bu jestten dolayı Yeni İskenderun Spor Kulüp Başkanı Sedat Uysal da, İDÇ Spor yöneticilerine ve stad müdürü Çağlar’a teşekkür etti.
Uzun yıllardır yaşanan kırgınlıkların aradan kalkması için oldukça önem arz eden bu jest taraftarların da desteğini aldı. Artık olaya İskenderunluluk ruhuyla bakmak gerektiğine değinen İskenderunspor Kulüp Başkanı Sedat Uysal, “Bizim kimseyle kavgamız olmadı. Bir dönem yaşananlar artık geride kaldı. Her şey İskenderun için. Bu kentin iki takımı var. İskenderun Demirçelik Spor Kulübü ve İskenderunspor. Her iki takımımızda başarılı olmak durumunda. Beş Temmuz Stadı’nda oynanan tüm maçlarda taraftarlarımız takımlarımızı desteklesin ve buradan mutlaka rakiplerimizi puansız yollayalım” açıklamasını yaptı.
Öte yandan Beş Temmuz Stadı’nda bunan şeref tribü de protokol üyelerinin yoğun ilgisini gördü. İskenderunspor maçını izlemeye İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, partilerin ilçe teşkilatları, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ve çok sayıda davetli bu maçı izledi.
İskenderunspor İkinci Başkanı Mustafa Baştuğ ise yaptığı açıklamasında, “Öncelikle takımımızı ve taraftarlarımızı kutluyorum. Bizleri kırmayarak bu maçı izlemeye gelen tüm protokol üyelerine de teşekkürlerimi iletiyorum. Artık İskenderun’da bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Bu değişimi de bizlerin yapacağına inanıyorum. Kavga ve gürültüyle hiç kimse bir yere varamaz. Herkesin sağlıklı düşünmesi gerekir. İki takımımız var. Bu iki takımımız da kenti temsil ediyor. Bunların başarısız olması hiç kimseye fayda sağlamaz” açıklamasını yaptı.

1 YORUM

  1. İskenderun adını taşıyıp bu şehir için mücadele veren kuluplerimizi teprik ediyoruz,cana yakın ve sıcak kanlı Bİinsanların bulundugu güzelim kentimizede bu yakışırdı…BİR ELİN NESİ VAR ON ELİN SESİ VAR ŞİMDİ TÜRKİYE VE DÜNYAYA İSKENDERUNUMUZUN ADINI DUYURMA ZAMANI.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × four =