AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, belediye meclis üyeleri ve parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İskenderun Genç İşadamları Derneği’ni ziyaret ederek, referandumda ‘evet’ için destek istediler.
İSGİAD Başkanı Gökhan Gökten ve yönetim kurulu üyeleri ile İskenderun ekonomisi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Milletvekili Orhan Karasayar, genç işadamlarının her türlü projelerini değerlendirdiklerini vurguladı.
İskenderun ekonomisi ve 12 Eylül’de anayasa değişikliği için yapılacak olan referandum hakkında bilgiler veren Milletvekili Karasayar, sivil anayasanın ülke ekonomisine de katkı sağlayacağına dikkat çekti. Karasayar, halk oylamasına sunulan anayasa maddelerinin Türkiye’nin önünü açacağını, ekonomiyi de şaha kaldıracağını söyledi. Milletvekili Karasayar, “Bu oylama genel seçim değildir. Herkese rahatlık sağlayacak, özgürlükleri ve hakları daha iyi noktalara getirecek bir anayasanın oylamasıdır. Desteklerinizi bekliyoruz. 12 Eylül’de yapılacak olan referandum ülkemiz ekonomisi için de son derece önemlidir. Ülkemizin ekonomik anlamda daha da gelişmesi ve büyümesi için anayasamızın da yeniden şekillenmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye artık darbe anayasası değil sivil anayasa ile yönetilmedir” dedi.
AK Parti iktidarının İskenderun’a 40 yılda gelmeyen hizmetleri getirdiğine dikkat çeken Karasayar, “Devlet yatırımı noktasında şehrimize her türlü hizmetler geliyor. Önümüzdeki günlerde İskenderun Limanı’da özelleşiyor. İnşallah limanın özelleşmesi ile İskenderun ekonomisi şaha kalkacak. Berberinden otelcisine, sanayicisinden lokantacısına kadar tüm esnafımızın da işleri açılacak. Şehrimize de liman sayesinde sıcak para akışı da sağlanacaktır” ifadesini kullandı.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İSGİAD Başkanı Gökhan Gökten ise, “Ülke ve bölge ekonomisini katkı anlamında istihdama yönelik yatırımlar için çaba sarf ediyoruz” dedi. Ziyarette İskenderunlu genç işadamları şehrin ekonomik sorunlarını Milletvekili Karasayar’a iletme fırsatı buldular.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here