Mucit Ressam Ali Taş, sanat atölyesinin resmi açılışını 7 Eylül 2010 Salı günü saat 12.30’da yapacağını duyurdu. Ressam Taş son derece sağlıklı ve huzur dolu bir atmosfer oluşturmaya çalıştığını, sıradan bir atölye olmadığını, yaşamsal deneyimini sıc

Mucit Ressam Ali Taş, sanat atölyesinin resmi açılışını 7 Eylül 2010 Salı günü saat 12.30’da yapacağını duyurdu. Ressam Taş son derece sağlıklı ve huzur dolu bir atmosfer oluşturmaya çalıştığını, sıradan bir atölye olmadığını, yaşamsal deneyimini sıcacık sohbetler eşliğinde huzur dolu müzikli bir ortamda sunacağını ve öğrencilerin hayata dair çok şeyi öğreneceğine inandığını söyledi.
Sanat Atölyesinde bir kitaplık bulundurduğunu da belirten Taş; “Şanslı öğrencilerim, resim çizmeyi, tuval-boya yapmayı sanatın büyülü dünyasında yolculuk yaparak ve okuyarak öğrenecekler” dedi. Taş imzalı birbirinden güzel tabloları da insanların bütçelerine uygun olacak şekilde satışa sunacağını da belirtti.
Hatay’ı tanıtacak tüm kültürel ve sanatsal projelerde, öğrencileriyle beraber yer alabileceğini belirten ünlü Ressam Taş sanat atölyesinin açılışına tüm sanatseverleri davet ettiğini kaydetti.
Dünyanın Boya Devleri İle Görüşmeler Devam Ediyor
Birbirinden başarılı projeleriyle dünya çapında adını duyuran Ressam Ali Taş daha önce görüştüğü DYO ve POLİSAN boya şirketlerinden sonra dünyanın değişik ülkelerinden gelen boya fabrikalarının yetkilileriyle görüşmelerine devam ediyor.
Mucit Ressam Ali Taş önceki görüşmelerde memleketimizin kalkınmasına katkıda bulunmak adına kendi kişisel çıkarlarından önce boya fabrikasının ve hammadde üretim tesislerinin ilimiz içinde kurulmasını şart koşmuştu.
Fabrika ve diğer üretim tesislerinin Amerika’da ya da daha önce yatırım yapılan Ortadoğu devletlerinin birinde fabrika kurulmasını isteyen Amerika yetkililerine, hayır diyen Ressam Ali Taş’ın bu seferki konukları Fransa’dan oldu.
Ön görüşmelerin yapıldığı ilk toplantıda Ressam Ali Taş fabrikanın ve boya hammaddelerinin kültür yoluyla üretim tesisleri ve diğer ünitelerin Hatay’da kurulmasının şart olduğunu kesin bir dille ifade etti. Ressam Ali Taş, imkânsızlıklar içinde olmasına rağmen boya fabrikasının Hatay’da kurulmasını, boyanın dünyaya memleketimizden ihraç edilmesini koşulsuz kabul eden şirketle anlaşabileceğini, bunun dışındaki tüm seçenekleri ret ettiğini sözlerine ekledi.
Fransızlar ise Taş’ın insani kişiliğinden, bilgi birikiminden, yaşam tecrübesinden çok etkilendiklerini ve önümüzdeki günlerde yeniden görüşmek üzere Antakya’ya geleceklerini ifade ettiler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here